Tikmēr par pasaules vicečempionu kļuva krievs Ņikita Tregubovs, kamēr bronzas medaļa tika olimpiskajam čempionam Sunbinam Junam no Dienvidkorejas.
M.Dukurs uzvarēja visos četros braucienos, labodams arī trases un starta rekordus.
Tregubovs viņam četru braucienu summā zaudēja 0,51 sekundi, kamēr Juns bija 0,88 sekundes lēnāks. Desmit sekundes desmitdaļas aiz goda pjedestāla bija vācietis Kristofers Grothers, bet 0,12 sekundes no pirmā trijnieka atpalika T.Dukurs, kurš savam brālim zaudēja tieši vienu sekundi.
T.Dukurs pēc trim braucieniem bija trešais, bet pēdējā uzrādīja sesto laiku, kā dēļ atkāpās uz piekto vietu.
Pirmo sešinieku noslēdza Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš M.Dukuram zaudēja 1,13 sekundes.
Planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs par pasaules čempionu kronēts sešas reizes, tajā skaitā iepriekšējās meistarsacīkstēs, kas pirms diviem gadiem norisinājās Kēnigszē. Vienīgais, kurš viņu pēdējā desmitgadē spējis pārspēt, ir Tretjakovs, kurš kļuva par čempionu 2013.gadā, kad M.Dukurs samierinājās ar sudrabu.
Savukārt T.Dukura kontā ir viena pasaules čempionātu bronzas medaļa, kas tika izcīnīta pirms četriem gadiem.
M.Dukurs ir uzvarām bagātākais skeletonists pasaules čempionātos. Pa trim zelta medaļām ir šveicieša Gregora Štēli un vācieša Aksela Jungka kontā, bet otrais no viņiem par čempionu kļuvis tikai komandu sacensībās. Pa pieciem tituliem ir aizceļojuši uz Austriju, Šveici un Kanādu.
Tāpat viņš dala ceturto vietu medaļām bagātāko sportistu sarakstā ziemas olimpisko spēļu disciplīnās. Desmit pasaules čempiona tituli ir daiļslidotājam Ulrikam Salhovam, astoņas zelta medaļas 5000 metru ātrslidošanā ir Svenam Krāmeram, bet septiņi tituli - daiļslidotājam Karlam Šāferam. Savukārt pa sešiem zeltiem ir M.Dukuram, kā arī kamaniņu braucējiem Armīnam Cīgleram un Fēliksam Loham.
Divas nedēļas pirms pasaules čempionāta Kalgari noslēdzās Pasaules kausa sezona, kuras kopvērtējumā M.Dukurs bija trešais, T.Dukurs ieņēma septīto vietu, bet par uzvarētāju kļuva Tretjakovs.
Janvārī M.Dukurs desmito reizi pēc kārtas tika kronēts par Eiropas čempionu.
Pirms deviņiem gadiem Vistleras trasē norisinājās 2010.gada olimpisko spēļu sacensības, kurās M.Dukurs samierinājās ar sudraba medaļu, četru braucienu summā par septiņām sekundes simtdaļām piekāpjoties kanādietim Džonam Montgomerijam. Tikmēr T.Dukurs bija ceturtais 0,38 sekundes aiz Tretjakova.
Pagājušajā sezonā 34 gadus vecais M.Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā, godalgu no rokām izlaižot pēdējā braucienā, turklāt pastāvēja varbūtība, ka viņš savai sportista karjerai liks punktu. Tomēr latvietis ir apņēmies turpināt startēt un varētu piedalīties 2022.gada Pekinas Olimpiādē. Viņš savā karjerā ir ieguvis astoņus Pasaules kausus, bet pagājušajā sezonā palika ceturtais.
Tikmēr 37 gadus vecais T.Dukurs pērn Olimpiādē bija piektais, bet Pasaules kausa ieskaitē viņš pamanījās būt augstāk par savu brāli - trešais.
Iepriekšējais pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā notika 2017.gadā, bet bobslejisti pie godalgām netika, taču pie zelta skeletonā tika Martins Dukurs, tiekot jau pie sava piektā šāda veida titula karjerā.
Pasaules čempionātā bobslejā un skeletonā Latvijas sportisti kopumā tikuši pie 12 medaļām - septiņi zelti, divi sudrabi un trīs bronzas. Bobslejā četriniekos latvieši zeltu izcīnīja 2016.gadā Īglsā, kad uzvaru ar pilotu Oskaru Melbārdi guva arī stūmēji Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga. Tā ir līdz šim vienīgā reize, kad Latvijas bobslejisti planētas meistarsacīkstēs izcīnījuši zeltu.
papildināta visa ziņa un fotogalerija
Dukuri
esunes
Plēsīgais ūdensputns