Tehnoloģiski Galaxy SIV par pārsteigumu nosaukt būtu visai grūti – teju visas baumas, sākot ar procesora jaudu un operatīvās atmiņas apjomu, beidzot ar abām kamerām, displeja izšķirtspēju un pikseļu blīvumu tika apstiprinātas. Galaxy SIV ir aprīkots ar Super AMOLED 5 collu (reāli 4,99’’) Full HD 1080p displeju ar galvu reibinošu pikseļu blīvumu - 441 pikselis uz collu. Viedtālrunī (atkarībā no reģiona) tiks izmantots vai nu 1,9 GHz Qualcomm Snapdragon S4 Pro četrkodolu procesors, vai 1,6GHz Samsung Exynos 5 Octa astoņkodolu procesors. Viedtālrunis aprīkots ar 13 megapikseļu aizmugurējo un 2 megapikseļu priekšējo kameru. Uzlabojumus piedzīvojis arī ierīces akumulators, tā kapacitāte pieaugusi no 2100mAh (S3) līdz 2600mAh (S4). Papildināts arī viedtālruņa sensoru klāsts – klāt nācis mitruma un temperatūras sensors, gan infrasarkanais raidītājs, kas ļaus viedtālruni izmantot kā tālvadības pulti. Viedtālrunis būs pieejams ar 16/32 un 64GB iebūvēto atmiņu un iespēju to papildināt ar microSD karti.
Dizaina ziņā jaunais Samsung flagmanis ir neizsakāmi līdzīgs S3, Note 2 un Note 8. Diemžēl līdzības neaprobežojas tikai ar ierasto viedtālruņa formu un pogu izvietojumu, bet arī ar izvēlētajiem viedtālruņa korpusa materiāliem, kas vēl aizvien ir plastmasa. Par spīti plaši izskanējušajiem, negatīvajiem komentāriem par Samsung lēmumu pieturēties pie ierastā dizaina, nevis pārsteigt lietotājus ar ko drastiski atšķirīgu, jāsaka, ka paliekot pie pārbaudītām vērtībām, Samsung, manuprāt, ir izdarījis pareizo lēmumu, paņemot tālruni rokās lietotājam nav no jauna jāapgūst nedz pogu izvietojums, nedz jāpieradina roka pie jauniem materiāliem – tā vietā var pilnībā nodoties tālruņa funkciju izpētei.
Neskaitot salīdzinoši nelielos tehnoloģiskos uzlabojumus, Galaxy SIV programmatūra piedzīvojusi ievērojamu funkciju pieaugumu. Kā ievērojamākās minama Smart Pause, kas automātiski aptur video atskaņošanu, ja lietotājs neskatās uz ekrānu un Smart Scroll, kas ļauj ritināt tīmekļa vietnes vai e-pastus nepieskaroties ekrānam. Ievērojami ir uzlabotas kameras, papildināta arī multimediju uzņemšanas funkcionalitāte – iespējams paralēli filmēt un fotografēt ar abām kamerām, ļaujot fiksēt arī operatoru, kā arī pievienot fotoattēlam audio celiņu, kas to, viennozīmīgi, var padarīt par krietni intīmāku un personificētāku pieredzi. Kamera ļauj uzņemt arī līdz 100 attēliem 4 sekunžu laikā un automātiski daļu no tiem kombinēt vienā, lai radītu plūstošas kustības efektu, vai dzēstu no attēla konkrētas tā daļas.
Ņujorkā kopā ar viedtālruni tika prezentēti arī jauna, S Health veselības un labsajūtas programmatūras gadžetu sērija, kurā ietilpst gan svari, gan aproces, kas visu informāciju sinhronizē ar viedtālruni, tādējādi ļaujot sekot līdzi lietotāja veselības stāvoklim un sadedzinātajām kalorijām.
Samsung Galaxy SIV pārdošanā Latvijā varētu nonākt jau maijā un tiek lēsts, ka tā cena būs 500 latu. Šobrīd aktuālākais jautājums ir, kas tad būs šī viedtālruņa galvenā mērķauditorija un kam būtu vērts apsvērt iespēju nomainīt veco viedtālruni pret jauno Galaxy S4. Domājams, ka uzlabojumus visvairāk novērtēs nevis pašreizējie S3 lietotāji, bet S2 un vecāku paaudžu viedtālruņu lietotāji.
Katrā ziņā, būs interesanti vērot vai un kā Samsung izdosies pārspēt 2012.gada flagmaņa uzstādītos, rekordaugstos pārdošanas apjomus, taču globālajā tīmeklī mēļo, ka šī gada plāni ir ik mēnesi, pārdot vismaz 10 miljonus S4 viedtālruņu.
Vairāk par pasākumu lasi nākamās nedēļas KDi.