„Pelēkā zona telekomunikāciju nozarei rada ne vien finansiālus zaudējumus, bet arī veicina nevienlīdzīgu konkurenci un neatgriezeniski kaitē uzņēmējdarbībai. Kaktu kantori maksas televīzijas tirgū ne tikai nemaksā par licencēm kanālu tiesību īpašniekiem, tādejādi izplatot zagtu saturu, kas ir krimināli sodāma rīcība, bet arī izvairās no nodokļu maksāšanas valstij. Mūsu aplēses liecina, ka pelēkais tirgus piesaistījis aptuveni 100 000 klientu,” skaidro Sandra Kraujiņa, IZZI valdes locekle. „Būtībā tiek apzagta gan valsts nenomaksātu nodokļu veidā, gan satura ražotāji jeb televīzijas kanāli, tostarp arī vietējie satura ražotāji, piemēram, TV kanāli LNT un TV3, kā arī skatītāji. Proti, nelegāļi par santīmiem tirgo zagtos pakalpojumus, neieguldot ne latu tikla attīstība. Tādejādi to klienti tiek apzagti uz kvalitātes rēķina, kā arī nereti cieš no biežām tīkla problēmām.”
Vēl pavisam nesen medijos parādījās ziņa, ka Satiksmes ministrija vēlās vēl stingrāk ierobežot nevēlamu saturu internetā. IZZI aicina darīt vēl vairāk un beidzot pieteikt karu pagrīdes operatoriem, kas pēckrīzes laikā saradušies kuplā skaitā.
„Šobrīd pelēkais bizness telekomunikāciju jomā tikai turpina augt. Rezultātā tiek kropļots tirgus, un pelēkās zonas īpatsvars sasniedzis 10% jeb aptuveni 100 000 klientu, tādēļ nozare nonākusi tik tālu, ka, visticamāk, būs spiesta celt cenas pakalpojumiem,” uzsver S. Kraujiņa. „Tas nepavisam nav tas, ko mēs vēlamies, bet, ja nesekos ātra un aktīva valsts darbība, tad citas izejas nozarei nebūs. IZZI ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī. Saprotam, ka valstij nav jāpalīdz privātiem uzņēmumiem pelnīt, bet tai ir jārada labvēlīgi apstākļi uzņēmējdarbībai, un to arī beidzot vēlamies sagaidīt! Ieguvēji būs daudzi – valsts, tirgus spēlētāji, televīzijas satura veidotāji, tostarp arī vietējie TV kanāli, kā arī nenoliedzami – patērētāji.”
IZZI ir gatavs sniegt visu nepieciešamo atbalstu gan tiesībsargājošajām iestādēm, gan likumdevējiem, lai palīdzētu sakārtot uzņēmējdarbības vidi telekomunikāciju nozarē.