Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Stīva Džobsa monetizācija un Microsoft loterija — lasiet maija surogātpasta apskatā

Saskaņā ar Kaspersky Lab aprēķiniem surogātpasta īpatsvars kopējā pasaules e-pasta plūsmā maijā bija 69,7%, kas ir par 2,5% mazāk nekā aprīlī. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi nedaudz pieaudzis pikšķerēšanas vēstuļu īpatsvars, bet vēstuļu ar kaitīgiem pielikumiem daļa palielinājusies par 0,4%, kopumā veidojot 2,8% no visiem elektroniskajiem paziņojumiem.

Surogātpasta izplatītāji kārtējo reizi parādīja izdomu, līdztekus tradicionālajām «svētku» lamatām sagatavojot jaunu ēsmu interneta lietotājiem. Lai to veiktu, krāpnieciskajos un reklāmas sūtījumos maijā aktīvi tika izmantoti slavenu cilvēku vārdi un zīmolu nosaukumi. Piemēram, tika novērots liekpasts no «Apple Corp», kam patiesībā nebija nekāda sakara ar uzņēmumuApple, bet kas tomēr aicināja godināt Stīva Džobsa piemiņu, nopērkotiCoinmonētas ar viņa attēlu.

UzņēmumaMicrosoftnosaukums ar dažādiem ieganstiem tika izmantots vairākos pikšķerēšanas sūtījumos, kas bija nomaskēti par vēstulēm no klientu apkalpošanas dienesta, un paziņojumos par uzvaru neeksistējošās loterijās. Upurim, kas iesaistījās sarakstē, pēc tam tika lūgts pārskaitīt naudu laimesta noformēšanas izmaksu segšanai.

Par uzņēmumaMicrosoftsūtījumu nomaskētas pikšķerēšanas vēstules piemērs

Maijā ievērojama daļa pasaules surogātpasta joprojām tika izplatīta no divām valstīm — Ķīnas (21,43%) un ASV (16,31%), taču trešo vietu ieņemošās Dienvidkorejas rādītājs (12%) turpināja pieaugt un valsts ir nonākusi vēl tuvāk otrajai pozīcijai. Tajā paša laikā gandrīz puse Eiropas surogātpasta tiek izsūtīta no Dienvidkorejas, bet tai sekojošās ASV un Vjetnama ievērojami atpaliek.

Kaitīgo vēstuļu īpatsvars bija 2,8% no kopējās e-pasta plūsmas. Turklāt, lai piespiestu lietotāju atvērt pielikumu, surogātpasta izplatītāji visbiežāk atdarināja paziņojumus no populāriem interneta veikaliem un loģistikas uzņēmumiem. Pikšķerēšanas uzbrukumu skaita ziņā, kā jau tika prognozēts, maijā vadošo pozīciju saglabāja sociālie tīkli.

«Atcerieties, ka neviens oficiālais serviss nekad saviem klientiem neprasa, lai viņi ievadītu un apstiprinātu savu personisko un bankas informāciju, noklikšķinot uz saites vēstulē, un, protams, nedraud klientiem slēgt kontus vai profilus. Nekādā ziņā neklikšķiniet uz saitēm, ko bloķē antivīrusu programma vai pārlūks. Pievērsiet uzmanību vēstulē doto saišu resursu autentiskumam un uzticamībai. Ja jums rodas šaubas par paziņojuma īstumu, labāk sazinieties ar tās organizācijas, kuras vārdā pienākusi vēstule, klientu apkalpošanas dienestu un noskaidrojiet, vai šādi sūtījumi patiešām ir izplatīti,» savos ieteikumos dalāsKaspersky Labvecākā surogātpasta analītiķe Tatjana Ščerbakova.

Ar visu pārskatu par surogātpastu 2013.gada maijā var iepazīties tīmekļa vietnē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko