Šī jau ir sestā tikšanās ar iedzīvotājiem, kuriem interesē savu finanšu efektīvāka plānošana, semināru ciklā, kas norisinās visā Latvijā. Sīkāka informācija Naudas plānošanas centra (NPC) mājas lapā www.vissparnaudu.lv.
Kā rāda pieredze, finanšu veselības jautājumi ir aktuāli ne tikai finanšu grūtībās nonākušajiem, bet arī ekonomiski aktīvajai sabiedrības daļai. Par to varēja pārliecināties arī Rēzeknē - uz tikšanos ar NPC ekspertiem, lai apgūtu praktiskus naudas plānošanas un uzkrāšanas veidus, kā arī uzzinātu, kā pasargāt sevi no neplānotiem izdevumiem, bija ieradies krietns pulks rēzekniešu.
"Budžeta plānošana un uzkrājumu veidošana – tās ir pamatlietas, lai mēs justos droši par savu un savas ģimenes finansiālo nodrošinājumu kā šodien, tā ilgtermiņā, tāpēc apsveicami, ka aizvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību šiem jautājumiem un apmeklē Naudas plānošanas centra organizētos seminārus," stāsta Signe Bierande, NPC vadītāja. "Stāstīt par budžeta plānošanu un uzkrājumiem ir būtiski it īpaši šajos ekonomiskajos apstākļos - ir nepieciešams cilvēkiem palīdzēt saprast un pasniegt šķietami sarežģītas lietas vienkāršā un saprotamā valodā, ar praktisku piemēru un padomu palīdzību."
Iepriekš semināri notikuši arī Liepājā, Jelgavā, Madonā, Jēkabpilī un plānots šāda veida izglītojošas aktivitātes veikt arī citviet Latvijā, ļaujot semināra apmeklētājiem ekspertiem uzdot tieši sev interesējošus jautājumus.
Semināra laikā S. Bierande norādīja, ka budžeta plānošanas pamatā ir trīs soļi – plānošana, kad jāapzina visus ikmēneša regulāros ienākumus, obligātos un citus izdevumus, sekošana līdzi tēriņiem, kad visā plānošanas periodā jāpieraksta visus faktiskos izdevumus, un mēneša beigās - tēriņu analīze.
Savukārt NPC eksperts, AS "GE Money Bank" Uzkrājumu un investīciju produktu vadītājs Aleksandrs Čerņagins skaidroja, kā efektīvāk uzkrāt un kā izvēlēties noguldījumu veidus.
"Uzkrājumi vispirms jau ir vajadzīgi, lai mēs justos droši, lai mums būtu kāds pamats zem kājām, ja nu dzīvē notiek kāds neparedzēts gadījums. Galvenais ir sākt krāt – varbūt ar mazāku summu, pēc tam to palielinot. Nosakiet mērķi, kam Jūs vēlaties krāt – tad būs vieglāk. Ja Jums šķiet, ka nav naudas, ko atlikt, pārskatiet savus izdevumus. Pēdējā laika atziņa man ir šāda – ja nezini, kur tērē, tad, visticamāk, nezini, kur vari ietaupīt," secina A.Čerņagins.
NPC eksperts, If Latvia pārstāvis Andis Suseklis stāstīja, kā pasargāt sevi no neplānotiem izdevumiem, un pievērsa klātesošo uzmanību tam, ka atteikšanās no apdrošināšanas nav ietaupīšana.
Par Naudas plānošanas centru
Biedrība Naudas plānošanas centrs (NPC) ir sadarbībai atvērta neatkarīga sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir Latvijas iedzīvotāju izglītošana un konsultēšana personīgā budžeta plānošanas jautājumos. To 2007. gada maijā dibināja AS GE Money (tagad – GE Money Bank) un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola. Savu mērķu īstenošanai NPC iedzīvotājiem sniedz virtuālas konsultācijas personiskā budžeta plānošanā un informatīvu palīdzību finanšu krīzes situācijās: [email protected], www.vissparnaudu.lv. Finansējumu NPC aktivitātēm sabiedrības izglītošanā sniedz AS GE Money Bank.
Papildu informācija: Lelde Sāre, Biedrības Naudas plānošanas centrs sabiedrisko attiecību konsultante, 27025069, [email protected], www.vissparnaudu.lv