Ministrs laikrakstam skaidrojis, lai gan ēnu ekonomikas īpatsvara samazināšanās tempi palēninājušies, šim skaitlim joprojām ir tendence samazināties, par ko liecina iekasēto nodokļu apjomi, arvien lielāks skaits darbinieku, kas darbavietās tiek «legalizēti», kā arī algu izmaksu aploksnēs pārtraukšana.
«Visstraujāk ēnu ekonomikas īpatsvars samazinājās pēc tam, kad samazinājām uzņēmumu ienākuma nodokli, tagad tendence ir saglabājusies, bet temps ir lēnāks,» atgādinājis Spurdziņš.
DB raksta, ka Latvijā tiekot novērota atsevišķu ekonomikas sfēru atgriešanās pelēkajā zonā, izmantojot gan nelegālas, gan legālas nodokļu optimizēšanas shēmas.
Laikraksts norāda, ka ēnu ekonomikā pilnībā vai daļēji strādājošie ir konkurētspējīgāki par nodokļus maksājošajiem, var atļauties savu preci vai pakalpojumu realizēt tirgū lētāk nekā nodokļus maksājošie, turklāt attiecīgi izstrādājumu ražošanai vai pakalpojumu sniegšanai nepieciešamos resursus var iegādāties par augstākām cenām nekā tie, kuri maksā visus nodokļus.