Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

3. maijs, 2009

Latvijas hokejistu liktenis Šveices un ASV izlašu rokās © DIENA(102)

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta otrā posma pēdējā spēlē ar 1:6 zaudēja Krievijas izlasei. Vienīgos vārtus guva Herberts Vasiļjevs.Latvijas komandas cerības iekļūt ceturtdaļfinālā nu ir citu E grupas komandu ziņā. Ja pirmdien Zviedrija, kā prognozējams, uzvarēs Franciju, izšķirošā būs Šveices un ASV izlašu spēle. Latvijas izlasei jācer, ka Šveices hokejisti neizcīnīs uzvaru pamatlaikā. Pretējā gadījumā E grupas turnīra tabulā mūsu hokejisti ieņems piekto vietu.Krievijas hokejisti jau pirms šīs spēles bija garantējuši pirmo vietu E grupā.

Panathinaikos basketbolisti kļuvuši par Eirolīgas čempioniem © DIENA

Grieķijas kluba Atēnu Panathinaikos basketbolisti izcīnījuši uzvaru ULEB Eirolīgas čempionātā. Berlīnē notikušā finālturnīra izšķirošajā spēlē viņi dramatiskā cīņā ar 73:71 uzvarēja pagājušā gada čempionus Maskavas CSKA.Pirmā puslaika sākumu veiksmīgāk aizvadīja CSKA basketbolisti. Taču Panathinaikos ātri panāca izlīdzinājumu un, sākot no pirmās ceturtdaļas, pamazām audzēja pārsvaru, kas puslaika beigās sasniedza pat 20 punktus – 48:28.

papildināta - Pret Krieviju Laviņa un Širokova vietā spēlēs Sorokins un Jekimovs © DIENA(12)

Pirms pasaules hokeja čempionāta spēles svētdien pret Krieviju Latvijas valstsvienības galvenais treneris Oļegs Znaroks veicis divas izmaiņas sastāvā.Rodrigo Laviņa vietā trešās maiņas aizsargu pārī kopā ar Kristapu Sotnieku spēlēs Oļegs Sorokins. Savukārt Alekseju Širokovu ceturtajā maiņā nomainījis Roberts Jekimovs, kurš piedalījās pirmajās trijās spēlēs, informē Latvijas Hokeja federācija.

Latvijas basketbola līgas pusfināla sērijas otrajā spēlē svētdien Barons/LMT ar 88:85 (46:46) pārspēja ASK Rīga komandu. Rezultāts sērijā līdz trim uzvarām kļuvis 2:0.Pirmajā ceturtdaļā laukumā dominēja uzbrukums un abpusēji rezultatīva spēle. Mazliet veiksmīgāki metienos no tālākas distances bija laukuma saimnieki Barons/LMT basketbolisti, kuri spēles pirmo posmu pabeidza ar 31:26 pārsvaru.

Nadals izcīnījis 15.uzvaru Masters sērijas turnīros © DIENA

Pasaules ranga līderis Rafaels Nadals svētdien izcīnījis 15.uzvaru Masters sērijas tenisa turnīros. Romas turnīra finālā viņš ar 7:6 (7:2), 6:2 pārspēja Novāku Džokoviču.Pirmajā setā spāņu tenisists uzvaru panāca tikai taibreikā, toties otrajā trīs reizes uzvarēja serba servētajos geimos. Šis bija Nadala 13.panākums 17 savstarpējos mačos pret Džokoviču.Cīņas iznākums arī nozīmē, ka Serbijas tenisists pasaules ranga sarakstā atkāpsies uz ceturto vietu, trešo atdodot skotam Endijam Marejam.

Barcelona basketbolisti izcīnījuši 3.vietu ULEB Eirolīgā © DIENA

ULEB basketbola Eirolīgas finālturnīrā Berlīnē spēlē par 3.vietu Barcelona komanda ar 95:79 pārspēja Pireju Olympiacos. Jau pirmajā puslaikā Spānijas kluba basketbolisti bija iekrājuši 16 punktu pārsvaru (46:30), ko pēc pārtraukuma nosargāja.Rezultatīvākais Barcelona sastāvā ar 20 punktiem bija Deivids Andersens. Pa 14 punktiem guva Jaka Lakovičs un sezonas vērtīgākā spēlētāja titulu ieguvušais Huans Karloss Navarro. Olympiacos rindās Linns Grīrs guva 19 un Joanis Burusis 17 punktus.Plkst.21 pēc Latvijas laika sāksies finālspēle, kurā tiksies Maskavas CSKA un Atēnu Panathinaikos basketbolisti.

Latvijas U-19 futbola izlase izcīnījusi Baltijas kausu © DIENA

Latvijas U-19 izlases futbolisti kļuvuši par Baltijas kausa ieguvējiem. Rīgā notikušā turnīra spēlē svētdien pārspēja Lietuvas vienaudžus 3:1. Visus trīs vārtus guva Visvaldis Ignatāns no FK Ventspils, informē Latvijas Futbola federācija.Jau ziņots, ka pirmajā spēlē Latvijas jaunie futbolisti ar 3:2 uzvarēja Igauniju, kas savukārt bija nospēlējuši neizšķirti ar lietuviešiem 1:1.

Zviedrijas hokejisti uzvar Šveici svarīgā E grupas spēlē © DIENA(16)

Svarīgā spēlē cīņā par iekļūšanu pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā Zviedrijas valstsvienība svētdien ar 4:1 pārspēja mājiniekus šveiciešus.Pēc četrām aizvadītajām spēlēm E grupas līderiem Krievijas hokejistiem ir 11 punktu un garantēta pirmā vieta grupā. ASV, Zviedrijas un Latvijas izlasēm ir pa septiņiem punktiem, Šveicei četri, Francijai nulle.

Kanādas hokejisti turpina uzvaru sēriju pasaules čempionātā © DIENA

Kanādas valstsvienības hokejisti pasaules čempionātā Šveicē izcīnījuši piekto uzvaru pēc kārtas. Svētdien viņi pārliecinoši pieveica Norvēģijas izlasi – 5:1. Ar maksimālo punktu skaitu (12 četrās spēlēs) kanādieši ir F grupas līderi. Savukārt norvēģi pēc šīs neveiksmes zaudēja arī teorētiskas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Gulbis/Kuņicins pārvar Minhenes tenisa turnīra dubultspēļu pirmo kārtu © DIENA

Latvijas tenisists Ernests Gulbis pārī ar Igoru Kuņicinu no Krievijas Minhenes BMW Open tenisa turnīra dubultspēļu pirmās kārtas cīņā ar 6:3, 6:4 uzvarēja itāli Potito Starači un argentīnieti Martinu Vasaljo-Argello.Otrajā kārtā Gulbja/Kuņicina pretinieki būs vācieši Andreass Beks un Bjerns Fau vai ar otro numuru izliktie austrālieši Ešlijs Fišers un Džordans Kerrs.

Kuzņecova uzvarējusi Safinu Štutgartes tenisa turnīra finālā © DIENA

Pasaules ranga devītās vietas īpašniece Svetlana Kuzņecova sagādājusi zaudējumu savai tautietei, pasaules pirmajai raketei Dinarai Safinai Štutgartes Grand Prix tenisa turnīra finālā – 6:4, 6:3. Cīņa ritēja stundu un 19 minūtes.Šī bija Kuzņecovas pirmā uzvara šāgada WTA turnīros. Savukārt Safina piedzīvoja zaudējumu finālos trešo reizi.Pusfinālā ar piekto numuru izliktā Kuzņecova bija pieveikusi pasaules trešo raketi Jeļenu Dementjevu 6:4, 6:2, bet Safina pārspēja itālieti Flaviju Penetu 3:6, 7:5, 6:0.

Liverpool futbolisti pēc uzvaras atkal pietuvojas Manchester United © DIENA

Anglijas premjerlīgas čempionātā Liverpool futbolisti svētdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru 3:0 pār Newcastle United un atpalicību līdz līderiem Manchester United samazināja līdz trim punktiem. Vārtus guva Josi Benajuns, Dirks Kuits un Lukass.Trīs kārtas līdz čempionāta beigām Liverpool ir 77 punkti, bet Manchester United – 80 punkti un spēle rezervē. Trešajā vietā esošie Londonas Chelsea no liverpūliešiem atpaliek vēl par trim punktiem.

Gorkšam zaudējums, Cauņam uzvara sezonas pēdējās spēlēs Anglijā © DIENA

Anglijas otrās spēcīgākās – Championship – līgas pēdējās kārtas spēlēs sestdien aizvadīja abi Latvijas valstsvienības futbolistu pārstāvētie klubi.Queens Park Rangers viesos piekāpās Preston North End komandai 1:2. Latvijas izlases aizsargs Kaspars Gorkšs izgāja laukumā komandas sākumsastāvā un nospēlēja visas 90 minūtes.

Valentino Rosi uzvarējis Spānijas Grand Prix izcīņā © DIENA

MotoGP pasaules čempions Valentino Rosi svētdien izcīnījis uzvaru Spānijas Grand Prix izcīņā. Startējis no ceturtā pozīcijas, Yamaha braucējs finišā par 2,7 sekundēm apsteidza otrās vietas ieguvēju, vienu no līdzjutēju favorītiem spāni Dani Pedrosu.Trešajā vietā ierindojās austrālietis Keisijs Stouners. Savukārt pirmās starta vietas īpašnieks Horhe Lorenco neilgi pirms finiša netika galā ar trasi un bija spiests izstāties.Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem par līderi kļuvis Rosi – 65 punkti. Stouners ir otrajā vietā (54 p.), bet Pedrosam un Lorenco ir pa 41 punktam.

Latvijas vīriešu handbola čempionātā zināmi pusfināla pāri © DIENA

LSPA un "Jūrmalas Sports" handbolisti arī svētdien izcīnīja uzvaras Latvijas čempionāta ceturtdaļfināla otrās kārtas otrajās spēlēs, aģentūru BNS informēja Latvijas Handbola federācijā.LSPA ar 49:30 uzvarēja Ludzas SK "Latgols", un divu spēļu summā, skaitot sestdienas uzvaru viesos ar 93:68, savukārt "Jūrmalas Sports" līdzīgi ar 31:22 un attiecīgi ar 66:43 - Ogres sporta centra komandu.Latvijas čempionāta pusfinālā LSPA tiksies ar ''Tenax Dobeli'', bet ''Jūrmalas Sports'' ar pēdējo gadu nepārspētajiem čempioniem ASK-AB.LV.Finālisti kļūs zināmi divu pusfināla spēļu summā.

Tenisiste Sevastova uzvarējusi Johanesburgas ITF vienspēļu turnīrā © DIENA(6)

Latvijas tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova kļuvusi par Johanesburgas (DĀR) ITF vienspēļu turnīra uzvarētāju.Pusfinālā viņa ar 6:4, 6:3 pārspēja slovākieti Kristīnu Kučovu, bet finālā pārliecinoši Evu Hrdinovu no Čehijas 6:2, 6:2, informē Starptautiskā tenisa federācija.Jau ziņots, ka dubultspēļu turnīra finālā Sevastova pārī ar Kučovu sīvā cīņā zaudēja Naomi Kavadejai (Lielbritānija) un Ļesjai Curenko (Ukraina) – 2:6, 6:2, 9:11.

Ungārijas hokejistiem jāatstāj elites grupa © DIENA

Piedzīvojot otro zaudējumu pasaules hokeja čempionāta G grupas spēlē, Ungārijas izlase būs spiesta atstāt elites grupu un nākamgad spēlēt 1.divīzijas turnīrā. Izšķirošajā cīņā par 13.vietu noslēguma tabulā, kas garantē palikšanu elites grupā, pirmdien sacentīsies Austrijas un Dānijas valstsvienības.

Bernē nomira lācis. Pilsētas simbols. Tas notika 30. aprīlī, dienā, kad Šveices hokejisti Bernē zaudēja Latvijai. Lācis Pedro bija 28 gadus vecs un patiesībā slims. Viņam bija artroze. Šā vai tā, šī sēru ziņa Šveicē un jo īpaši Bernē kļuva par galveno ziņu. Lācim veltītie raksti un fotogrāfijas bija uz  avīžu pirmajām lapām. Latviešu sakautie Šveices hokejisti – tikai iekšlapās, pie sporta jaunumiem.

Rumbeniekam un Pastarei 3.vietas starptautiskās soļošanas sacensībās © DIENA

Latvijas soļotājs Arnis Rumbenieks izcīnījis trešo vietu 20 km distancē starptautiskās sacensībās Lietuvas pilsētā Birštonā.Finišu Rumbenieks sasniedza pēc stundas, 27 minūtēm un 45 sekundēm, uzvarētājam lietuvietim Viļum Mikeļonim zaudējot divas minūtes un divas sekundes, liecina Lietuvas Vieglatlētikas federācijas informācija.

Leņins mūžam dzīvs(20)

Un arī Kalvītis. Kaut gan runa ir ne tik daudz par Kalvīti pašu, kā par „ļeņiniskajiem”, citiem vārdiem – partejiskajiem principiem. Partija par savējiem gādā, partejiskais darbā iekārtošanas kantoris nodrošina savējos ar ienesīgām vietām neatkarīgi no mākas, varēšanas, kompetences. Lasām, ka ministrs Kampara kungs, runājot par Kalvīša kunga ievēlēšanu Lattelekom padomes priekšsēža amatā, žēlojas: „Mēs gan uzskatījām, ka nepieciešams virzīt ar telekomunikācijām saistītu cilvēku”.

Štrombergam otrā vieta ABA U.S.Nationals sacensībās © DIENA

Māris Štrombergs izcīnījis otro vietu ABA U.S.Nationals BMX sacensībās Bekersfīldā, Kalifornijā. Trīs finālbraucienu kopvērtējumā olimpiskais čempions piekāpās Denzelam Štreinam, ziņo bmxlatvia.com. ABA sacensībās Štrombergs uz goda pjedestāla kāpis jau četras reizes un allaž izcīnījis otro vietu. Svētdien Bekersfīldā risināsies sacensību otrā diena.

Noskaidroti handbola Čempionu līgas finālisti © DIENA

Eiropas handbola Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas tiksies Spānijas klubs Ciudad Real un THW Kiel komanda no Vācijas. Pusfinālos Spānijas komanda divreiz uzvarēja HSV Hamburg handbolistus – 30:29 un 33:31 (summā 63:60). Savukārt THW Kiel divu Vācijas bundeslīgas klubu divcīņā pirmajā mačā sagrāva Rhein Neckar Loewen ar 37:23, bet otrajā piekāpās pēdējā sekundē 30:31 (summā 67:54).Fināla pirmā spēle notiks 24.maijā Vācijā, atbildes mačs pēc nedēļas Spānijā.Pērn divu spēļu summā par uzvarētājiem kļuva Ciudad Real handbolisti.

Biķerniekos aizvadītas autošosejas sezonas pirmās sacensības © DIENA(6)

Sestdien ar startiem Rīgā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē savu sezonu atklāja autošosejas braucēji. Sezonas atklāšanas posms bija Baltijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un NEZ posma sacensības. Lai gan organizatoru centību nevarēja nepamanīt (piem., sakārtota trase un apkārtne, svaigi krāsoti soli tribīnēs, loterija, programmiņas), dalībnieku skaits bija stipri mazāks kā iepriekšējos gados.

papildināta - Gulbis Minhenē sāks pret Kīferu, Pavlovs nekvalificējas pamatturnīram © DIENA(2)

Latvijas tenisista Ernesta Gulbja pretinieks Minhenes BMW Open tenisa turnīra pirmajā kārtā būs pasaules ranga 30.vietas īpašnieks, ar sesto numuru izliktais Vācijas tenisists Nikolass Kīfers. Viņu cīņas uzvarētājs otrajā kārtā spēlēs pret Jevgeņiju Koroļovu no Krievijas vai Žeremē Šardī no Francijas, liecina sestdien notikušās izlozes rezultāti.

Nitišs uzvarējis Baltijas kausa izcīņas 1.posmā kartingā © DIENA(1)

Sestdien Swedbank kartodromā Kandavā notika Latvijas čempionāta un Baltijas kausa pirmais posms kartingā.Atsevišķās klasēs par uzvarētājiem kļuva Reinis Nitišs (Rotax Max Junior), Henrijs Grūbe (Rotax Max DD2), Valters Zviedris (Icro), Dmitrijs Kitajevs (Raket), Jurijs Stepenins (Rotax Max Masters DD2) un Mats Kiznis (Rotax Max) no Lietuvas, kā arī igauņi Kairo Kivi (Rotax Mini Max) un Georgs Vanns (KZ2).Komandu vērtējumā pirmo vietu izcīnīja Kika Motorsport braucēji Reinis Nitišs, Mārtiņš Lapiņš un Kivi Kairo, informē rīkotāji.

Navarro atzīts par Eirolīgas labāko basketbolistu © DIENA

Barcelona basketbola kluba aizsargs Huans Karloss Navarro atzīts par ULEB Eirolīgas 2008./09.g.sezonas labāko spēlētāju. Balvu viņš saņēma svinīgā ceremonijā Berlīnē.Eirolīgas All Star pirmajā piecniekā kopā ar Navarro iekļauti Terels Makintairs no Sjenas Montepaschi, sezonas rezultatīvākais basketbolists Igors Rakočevičs no Vitorijas Tau Ceramica, Joanis Burusis no Pireju Olympiacos un Nikola Pekovičs no Atēnu Panathinaikos.

Safina un Kuzņecova sacentīsies Štutgartes tenisa turnīra finālā © DIENA

Krievijas tenisistes pasaules ranga līdere Dinara Safina un devītās vietas īpašniece Svetlana Kuzņecova svētdien mērosies spēkiem Štutgartes Grand Prix tenisa turnīra finālā.Pusfinālā ar piekto numuru izliktā Kuzņecova 67 minūšu laikā pieveica savu tautieti Jeļenu Dementjevu 6:4, 6:2, bet Safina pārspēja itālieti Flaviju Penetu 3:6, 7:5, 6:0.

Uzvaras Stenlija kausa izcīņas 2.kārtā svin Blackhawks un Capitals hokejisti © DIENA

Stenlija kausa izcīņas ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē Čikāgas Blackhawks hokejisti viesos guva piecus vārtus pēc kārtas un izcīnīja uzvaru pār Vankūveras Canucks 6:3, kaut pēc pirmās trešdaļas zaudēja 0:2. Pa diviem vārtiem uzvarētāju labā guva Deivs Bolands un Patriks Šārps. Blackhawks izlīdzinājuši rezultātu sērijā līdz četrām uzvarām 1:1.

Barcelona futbolisti svin graujošu uzvaru pār Madrides Real © DIENA

Spānijas futbola superklubu Real un Barcelona derbijā Madridē sestdien graujošu uzvaru izcinīja viesu komanda – 6:2. Četras kārtas līdz turnīra beigām līderi Barcelona apsteidz Real par septiņiem punktiem un jau nākamajā kārtā nākamnedēļ var nodrošināt čempionu titulu.Pa diviem vārtiem Barselonas kluba labā guva Tjerī Anrī un Lionels Mesi, pa vieniem – Karless Pujols un Žerārs Pikē.

Bostonas Celtics basketbolisti iekļuvuši NBA čempionāta 2.kārtā © DIENA

Nacionālās basketbola asociācijas pašreizējie čempioni Bostonas Celtics basketbolisti tomēr iekļuvuši izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, izšķirošajā septītajā spēlē ar 109:99 savā laukumā pārspējot Čikāgas Bulls. Sērijā 4:3.Uzvarētājiem Rejs Allens guva 23 un Pols Pīrss 20 punktus. Bulls labā Bens Gordons iemeta 33 punktus.Celtics pretinieki ceturtdaļfinālā būs Orlando Magic basketbolisti. Pirmā spēle paredzēta pirmdien Bostonā.