24. aprīlis, 2011

Rīgas centrā aizdedzies solārijs © DIENA(1)

Rīgas centrā, Merķeļa un A. Čaka ielas krustojumā, svētdienas vakarā aizdedzies solārijs, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

ASV U-18 hokeja izlase trešo gadu pēc kārtas uzvar pasaules čempionātā © DIENA

Pasaules jauniešu (U-18) hokeja čempionātā trešo gadu pēc kārtas uzvarējusi ASV izlase, kas finālā pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja Zviedriju.Trešajā trešdaļā amerikāņi atspēlēja divu vārtu deficītu un pusotru minūti līdz pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu 3:3. Uzvaras vārtus papildlaika septītajā minūtē guva Konors Mērfijs.Spēlē par bronzas medaļām Krievijas jauniešu izlase ar 6:4 pārspēja Kanādu. Trīs vārtus uzvarētāju labā guva Nails Jakupovs, divus – Ņikita Kučerovs.Tālākajās vietās ierindojās Somija, Vācija, Šveice, Čehija, Norvēģija, Slovākija.

Somijas un Čehijas hokeja izlases ar zaudējumiem beidz EuroHockeyTour seriālu © DIENA

Latvijas hokeja izlases pretinieki pasaules čempionāta pirmajā posmā Čehijas un Somijas hokejisti svētdien piedzīvojuši zaudējumus EuroHockeyTour turnīru seriāla pēdējā posma trešās kārtas spēlēs.Somijas valstsvienība ar 2:4 piekāpās Krievijas izlasei, kas jau pirms pēdējām divām kārtām bija nodrošinājusi uzvaru EuroHockeyTour kopvērtējumā.

Liepājas metalurga futbolisti virslīgas līdervienību cīņā uzvar Daugavu © DIENA

Latvijas futbola virslīgas līdervienību cīņā sestdien Liepājā vietējais Metalurgs ar … (0:0) uzvarēja Daugavpils Daugavu. Liepājniekiem šis bija piektais panākums līdzšinējās piecās spēlēs, un viņi kļuvuši par vienīgajiem turnīra tabulas līderiem.Vārtus laukuma saimnieku labā guva Antons Jemeļins 60.

Nadals Lieldienās uzvar Barselonā, Vozņacka zaudē Štutgartē © DIENA

Atšķirīgas sekmes profesionāļu tenisa turnīru finālmačos Lieldienās piedzīvojuši abi pasaules tenisa ranga līderi. Rafaels Nadals sesto reizi pēdējos septiņos gados kļuvis par Barselonas Open turnīra uzvarētāju. Finālā viņš ar 6:2, 6:4 pārspēja turnīra ceturto numuru Dāvidu Fereru, kuru pirms nedēļas bija uzvarējis arī Montekarlo Masters turnīra izšķirošajā mačā.

Čehijas hokeja izlases sastāvu papildina Židlickis un Eliašs © DIENA

Latvijas hokeja valstsvienības pirmie pretinieki pasaules čempionātā Čehijas hokeja izlase nedēļas nogalē saņēmusi papildinājumu no Nacionālās hokeja līgas. Komandai pievienojušies Ņūdžersijas Devils uzbrucējs Patriks Eliašs (šosezon 21 vārti un 41 rezultatīva piespēle), kā arī Minesotas Wild aizsargs Mareks Židlickis (7+17). Paredzams, ka viņi abi piedalīsies trešdien paredzētajaā pārbaudes spēlē pret Kanādas izlasi.Nav izslēgts, ka Čehijas aizardzības līniju pastiprinās Martins Ševcs, kurš šogad kļuva par Zviedrijas čempionu Färjestad komandas sastāvā.

Latvijā trūkst vidējās paaudzes zinātnieku © DIENA(4)

Zinātniskajos institūtos Latvijā trūkst vidējās paaudzes zinātnieku, atklāja Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) direktors Valdis Avotiņš, atzīstot, ka tā ir arī VSRC problēma.

Rīgas satiksmes budžeta deficīts divos mēnešos - 1,16 miljoni latu © DIENA(22)

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme budžeta deficīts 2011.gada pirmajos divos mēnešos sasniedzis 1 163 164 latu, vienlaikus ieņēmumi no braukšanas biļešu pārdošanas minētajā periodā kritušies par 10% jeb par 615 567 latiem, vēstulē Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejai norādījis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Jemenas prezidents piekrīt atkāpties © DIENA(1)

Jemenas valdošā partija Vispārējais tautas kongress ir piekritusi Persijas līča arābu valstu sadarbības padomes plānam, kas paredz prezidenta Ali Abdallāha Saleha atkāpšanos no amata mēneša laikā apmaiņā pret tiesisko imunitāti, informēja partijas pārstāvis.

Daugaviņa klubs iekļūst Kaldera kausa izcīņas otrajā kārtā © DIENA(1)

Latvijas hokeja valstsvienības uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētais Binghemtonas klubs Senators sestdien Amerikas hokeja līgas Kaldera kausa izcīņas pirmās kārtas izšķirošajā septītajā spēlē pagarinājumā uzvarēja Mančestras Monarchs vienību 6:5, vinnēja sērijā 4:3 un iekļuva otrajā kārtā.Latviešu hokejists divreiz meta pa vārtiem un rezultativitātes punktus nenopelnīja.