Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 29. janvāris
Valērijs, Aivars

Iepirkumi

Lai apietu miljoniem vērtu konkursu, RD iepērk 96 000 stundu programmētāju darbu

Rīgas domes Finanšu departaments līdz 2021.gadam ieviesīs jaunu grāmatvedības un finanšu vadības sistēmu. Tas ir e-veselības mēroga projekts, ja ne sarežģītības, tad izmaksu ziņā noteikti. Rīgas domei tas izmaksās vismaz 11 miljonus eiro, taču konkurss nav rīkots, vēsta Nekā personīga.

Izsludina iepirkumu dzelzceļa elektrifikācijas projekta pirmajai kārtai

Piektdien, 10. augustā, projekta Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija ietvaros izsludināta sarunu procedūra, publicējot dalības uzaicinājumu Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācija: būvniecība, kas ir līdz 2030.gadam plānotās elektrifikācijas programmas pirmā posma iepirkums.

Riskantais lētā piedāvājuma ceļš

Daugavpils tramvaju piegādes konkursa uzvarētāja paziņošana raisījusi diskusijas par to, vai Latvijā būtu jāsadarbojas ar Krievijas ieroču ražotāju, tomēr bez politiskā aspekta tiek uzsvērts arī ekonomiskais – Krievijā ražotie tramvaji ir daudz lētāki. Šobrīd tiek gaidīti Liepājas tramvaja konkursa rezultāti, kur viens no potenciālajiem piegādātājiem ir Daugavpils konkursa uzvarētājs.

Mikriņu sāga nonāk tiesā

Pērn 20. decembrī Administratīvā rajona tiesa noteikusi aizliegumu SIA Rīgas satiksme (RS) pildīt pagājušā gada maijā ar pilnsabiedrību Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) noslēgto vienošanos līdz 2020. gada 30. oktobrim pagarināt 2013. gada 4. janvārī noslēgto līgumu par paaugstināta servisa sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu galvaspilsētas sabiedriskā transporta tīkla maršrutos. RS runasvīrs Viktors Zaķis Dienai pauda, ka uzņēmums nepiekrīt tiesas viedoklim un aizliegumu jau pārsūdzējis Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā.

Stājas spēkā jaunais Publisko iepirkumu likums

Trešdien, 1. martā, stājas spēkā jaunais Publisko iepirkumu likums, kas paredz virkni izmaiņu iepirkumu procedūrās, kā arī Eiropas Savienības prasību ieviešanu iepirkumu organizēšanā. Jaunais Publisko iepirkumu likums paredz piemērot regulējumu pakalpojumiem un piegādēm no 10 000 eiro un būvdarbiem no 20 000 eiro. Patlaban pakalpojumiem un piegādēm iepirkumu procedūra ir jāpiemēro no 4000 eiro, bet būvdarbiem - no 14 000 eiro, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Kārtējais apstrīdētais iepirkums Jūrmalā

Diezgan ierastā prakse, ka iepirkumu konkursu rezultātus apstrīd zaudējušie pretendenti, turpinās Jūrmalā, kur oktobra beigās noslēdzās iepirkums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Piecu uzņēmumu konkurencē uz septiņiem gadiem apsaimniekošanas tiesības ieguva SIA Clean R, kas to veiks apmēram par 7,5 miljoniem eiro, piektdien lasāms laikrakstā Diena.

Valsts kanceleja neefektīvi izlietojusi 100 tūkstošus no ES prezidentūras līdzekļiem

Nodokļu maksātāju nauda Eiropas Savienības (ES) prezidentūras nodrošināšanai nav tērēta efektīvi, secināts Valsts kontroles revīzijā. Telekanāls LNT vēsta, ka neatbilstoši paredzētajam mērķim izlietoti 100 tūkstoši eiro. Tik daudz naudas Valsts kanceleja bija iztērējusi prezidentūrai paredzētajam tehniskajam aprīkojumam, kas prezidentūras laikā nemaz nav bijis nodots lietošanā.

Nav vienprātības par to, ko vajadzētu likt zemākās cenas kritērija vietā

Jaunajā publisko iepirkumu likumprojektā, kurš ir saskaņots valdībā un kuru vēl gaida apspriešana Saeimā, notikusi būtiska akcentu pārbīde, aizvien vairāk virzoties uz saimnieciskā izdevīguma principu, kam jānomaina līdz šim dominējošais zemākās cenas princips. Tāpat noteikts, ka pretendentam piedāvājuma iesniegšanas brīdī nedrīkst būt nodokļu parādu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide