Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jaunais Rīgas teātris

Un tad mašīna aizlidoja. Izrādes Meklējot Spēlmani recenzija

Režisora Gata Šmita izrādes Meklējot Spēlmani fokuss ir negaidīts, oriģināls un iepriecinošs – nevis restaurēt reiz bijušu un zudušu teātra notikumu, bet gan pētīt personības, zīmes un apstākļus, kas netieši šo notikumu izraisījuši.

VNĪ: JRT pārbūves budžets netiks samazināts

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) uzsācis jaunu iepirkuma procedūru Jaunā Rīgas teātra (JRT) tālākas pārbūves darbu veikšanai. Šogad neapgūtie līdzekļi - 7 miljoni eiro - tika atgriezti valsts budžetam, kurus valdība pēc saviem ieskatiem novirzījusi citu valsts vajadzību īstenošanai. Projektā paredzēto finansējumu plānots apgūt nākamajos gados atbilstoši JRT pārbūves gaitai, informēja VNĪ.

Būvnieks nav gatavs atdot teātri citam

Jaunajā iepirkuma konkursā par Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecību piedalīties aicinās arī ārzemju uzņēmumus, norādīja va/s Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Sigita Janvāre. Atšķirībā no iepriekšējā jaunajā konkursā ir iestrādāti principi "projektē un būvē", lai nodrošinātu vienotu atbildību par teātra pārbūves projekta īstenošanu. VNĪ skatījumā tādējādi būs iespējams labāk kontrolēt izmaksas, termiņus, uzlabot komunikāciju un darbību koordināciju starp visām iesaistītajām pusēm – būvnieku, projektētājiem un pasūtītāju. Janvāre skaidro, ka jaunā pieeja paredz, ka JRT būvprojektā iesaistītajām atbildīgajām pusēm nebūs iespējas aizbildināties ar citas puses vainu, kavēt būvniecību un veicināt konfliktus, kā tas bija situācijā ar līdzšinējo būvnieku.

Izsludina jaunu iepirkumu JRT pārbūvei

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludina iepirkumu Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecībai, kas paredz būvniecības realizāciju atbilstoši arhitektes Zaigas Gailes iecerei un teātra vajadzībām, portālam Diena.lv pavēstīja VNĪ.

Rosina pārplānot finansējumu JRT būvniecībai

Ņemot vērā pārtraukumu Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecībā, tiek rosināts pārplānot iepriekš budžetā paredzēto finansējumu šiem darbiem, teikts Finanšu ministrijas (FM) informatīvajā ziņojumā, ko piektdien izskatīs Ministru kabineta sēdē.

Pēc sarunām vēl nezaudē cerību sadarboties

Nepieciešams laiks, lai pārskatītu būvnieka iesniegtos priekšlikumus, līdz ar to atsākt Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukcijas darbus septembra sākumā nav iespējams, skaidro uzņēmuma Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

Gribam uzdot lielos jautājumus

Ar konceptuālu fotogrāfa Jāņa Deinata īstenotu riska pilnu kopbildi krustojumā pie Jaunā Rīgas teātra ēkas Lāčplēša ielā 25, kura šobrīd "sabindēta" sastatnēs un iesprūdusi remontprocesa strīdos, Smiļģa majestātiskajam skatienam uz brandmūra kļūstot aizvien apmulsušākam un nolupušākam, teātris sāk jauno 2019./2020. gada sezonu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide