Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Pašvaldību savienība

Astoņdesmit divi pret vienu

Dienu pirms gaidāmā valdības konceptuālā lēmuma par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) piedāvājumu, tostarp izmaiņām novadu kartē, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) dome ārkārtas slēgtajā sēdē nolēmusi prasīt premjeram Krišjānim Kariņam (JV) vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) demisiju. No 96 domes delegātiem par demisijas pieprasīšanu balsoja 82, pieci bija pret, bet deviņi atturējās. "Nospiedošs" vairākums delegātu arī uzskata, ka ATR turpināšana būtu jāpārņem tieši premjeram, veidojot darba grupu ar LPS un nozaru – veselības, izglītības, satiksmes un labklājības – ministru iesaisti. LPS lūgs Valsts kontroli izvērtēt, kā ir pasūtīti pētījumi, uz kuriem balstīts ATR pamatojums un piedāvājums, un kā veikta informatīvā kampaņa. Savukārt Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresam tiks nosūtīta informācija par pārkāpumiem reformas tapšanas laikā.

Pavļuts: LPS pieprasījums ir vērsts pret koalīcijas un valsts līmenī atbalstīto politiku

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pieprasījums par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) demisiju ir vērsts pret visas koalīcijas un valsts līmenī atbalstīto politiku par administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, aģentūrai LETA sacīja Pūces partijas biedrs, Attīstībai/Par! līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

LPS: "Problemātiski" ir tikai daži pašvaldību laikraksti

Tikai trīs līdz četru pašvaldību izdoto laikrakstu darbībā ir saskatāmas problēmas, plānoto liegumu pašvaldībām izdot masu informācijas līdzekļus aģentūrai LETA komentēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

LPS lūgs VARAM pārstrādāt teritoriālās reformas piedāvājumu

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 30.kongresā vietvaras vienojušās lūgt valdībai, lai tā uzdod Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pārstrādāt un papildināt piedāvājumu Administratīvi teritoriālās reformas turpināšanai,.

Lielāku skaidrību par reformu

Iepriekšējo 29 gadu pieredze pierāda, ka centralizēta reģionālās attīstības vadīšana valstī neveicas, tāpēc atbildība un būtiska daļa naudas jānodod pašiem reģioniem – pauž Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītājs Gints Kaminskis.

LM un LPS vienojas par garantētā minimālā ienākumu līmeņa palielināšanu

Labklājības ministrijas (LM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ikgadējās sarunās panākta vienošanās sākt garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeņa palielināšanu no nākamā gada, nosakot to 64 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Viens otru nedzird un turpina sākto

Līdzīgi kā Ikšķilē, arī Jelgavas novada pašvaldība pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmuma nedomā apstāties, un otrdien visā novadā sāksies divu nedēļu ilga iedzīvotāju aptauja. Tajā iecerēts noskaidrot cilvēku viedokli par iespējamu Jelgavas novada apvienošanu ar Jelgavas pilsētu. Savukārt par Ikšķiles novada domes deputātu rīcību VARAM jau ir vērsusies Ģenerālprokuratūrā.

Pēc pašvaldību uzklausīšanas iesniegti 68 priekšlikumi par novadu reformu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) iesniegts Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) atzinums saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas ietvaros piedāvāto administratīvi teritoriālo modeli. Pēc pašvaldību viedokļu apkopošanas un diskusijas par šo jautājumu Novadu dienā Gulbenē 12. aprīlī LPS uzskata, ka dokuments ir pilnveidojams un papildināms. Atzinumā iekļauti 68 pašvaldību sniegtie rakstiskie, telefoniskie un mutiskie ierosinājumi un iebildumi, informē LPS.

Pašvaldības atbalsta Pūces nodomu samazināt birokrātiju

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pauž gandarījumu par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (A/P) izteikumiem, ka viņš nav īsti apmierināts ar likumā deleģēto pienākumu viņa vadītajai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) saskaņot visu 119 pašvaldību saistošos noteikumus.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide