Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Smēķēšana

Ņujorkas štats aizliedz aromatizētās e-cigaretes

ASV Ņujorkas štats otrdien kļuvis par otro pavalsti, kas aizliegusi aromatizētās elektroniskās cigaretes, šādu lēmumu pieņemot pēc vairākiem ar veipošanu saistītiem nāves gadījumiem, kuru dēļ vairojušās bažas par šo produktu, kas ilgstoši uzskatīts par nekaitīgāku nekā tradicionālās cigaretes.

VM sāk kampaņu, lai iedzīvotājiem reģionos palīdzētu atteikties no smēķēšanas

Lai gan Latvijā samazinās smēķētāju īpatsvars, smēķēšana nemainīgi rada ievērojamu kaitējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un tautsaimniecībai, ir viens no galvenajiem iedzīvotāju mirstības un invaliditātes riska faktoriem Latvijā, tostarp sirds un asinsvadu slimībām un ļaundabīgiem audzējiem. Veselības ministrija ar kampaņu Spēks pateikt NĒ! mudinās un motivēs cilvēkus atteikties no smēķēšanas, portālu Diena informē kampaņas organizatori.

Pētījums: Latvijā ik dienu smēķē 24,5% iedzīvotāju

Latvijā ik dienas smēķē 24,5% iedzīvotāju, bet par nesmēķētājiem sevi sauc 56,2%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.

Igaunijā stāsies spēkā būtiski tabakas izstrādājumu tirgošanas ierobežojumi

Igaunijā 1. jūlijā stāsies spēkā likuma grozījumi, kas nosaka, ka veikalos vairs nedrīkstēs izlikt apskatei tabakas izstrādājumus. Vienlaikus noteikts arī aizliegums tirgot tabakas izstrādājumus, elektroniskās cigaretes un tām paredzētos šķidrumus internetā un lietot elektronisko cigarešu šķidrumos dažādus saldinātājus un aromatizētājus. Grozījumu mērķis ir atturēt jauniešus no smēķēšanas uzsākšanas un atbalstīt cilvēkus, kuri grib smēķēšanu atmest.

ASV tirgū atļauj pārdot karsējamās tabakas sistēmas IQOS

Amerikas Savienoto Valstu Pārtikas un zāļu pārvalde ir paziņojusi, ka atļauj Philip Morris International ražotās elektroniskās tabakas karsēšanas sistēmas IQOS un karsējamo tabakas stienīšu HEETS tirdzniecību ASV, informēja tabakas ražotāja pārstāvji.

Burvju vārdiņš "nē"

Šonedēļ Veselības ministrija (VM) uzsāk kampaņu Spēks pateikt NĒ!. Ministre Ilze Viņķele (AP) norāda, ka kampaņas mērķis ir motivēt cilvēkus atteikties no atkarību raisošām vielām. Ministre skaidro, ka bieži vien cilvēkiem ir grūti pateikt "nē" atkarību raisošām vielām, jo tas diemžēl daudziem ir vieglākais problēmu risinājums. "Sabiedrība izmanto atkarību izraisošās vielas, lai aizbēgtu no nepatīkamām situācijām un emocijām. Taču visas dzīves situācijas un emocijas ir dabiskas, ja vien tās apzināmies un protam palaist vaļā, nenodarot pāri sev un citiem," stāsta Viņķele.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide