Sestdien, 11. jūnijā, līdz ar grupas izstādi Skits tiks atklāts jauns glezniecībai veltīts izstāžu paviljons Pelēkais kubs un brīvdabas izstādes Savvaļa notikumu trešā sezona.
Eiropas Kultūras galvaspilsētā 2022 – Ešā ir apskatāma izstāde Earthbound – In Dialogue with Nature (Zemessaites – dialogs ar dabu), kurā izstādīti 19 starptautiski atzītu mākslinieku darbi, kas pēta cilvēku komplicētās attiecības ar dabu. Izstādē piedalās arī Latvijas mākslinieki Rasa Šmite un Raitis Šmits ar Virtuālās Realitātes (VR) mākslas darbu Atmosfēriskais mežs. Savukārt izstādes atklāšanas programmā piektdien, 3. jūnijā plkst. 17.00 māksliniece Rasa Šmite piedalās ar performanci Sveķu eksperimenti.
Latvijas Mākslas akadēmijas studenti kopā ar Siguldas novada amatniekiem veidos stendu starptautiskajā Milānas dizaina mesē – skolu sadaļā SaloneSatellite, informēja akadēmijas pārstāvji.
8. jūnijā plkst. 18.00 tiks atklāta fotogrāfijas izstāde Zem ādas, kurā savus autorprojektus prezentēs ISSP skolas 2022. gada absolventi. Izstāde būs aplūkojama līdz 30. jūnijam ISSP skolas pop-up Galerijā Berga bazārā, Elizabetes ielā 87. Izstādes kuratore – Iveta Gabaliņa.
No 3. jūnija papildinātās realitātes lietotnes SAN SuperGalerijās, Venēcijā būs pieejami antiZombie kolekciju NFTs. Visa ietirgotā peļņa 100% apmērā tiks pārskaitīta uz Ukrainas atbalsta kriptovalūtas kontu.
No 6. jūnija līdz 31. jūlijam Padures muižā norisināsies mākslinieka Ata Jākobsona personālizstāde, kurā iekļauti pēdējo trīs gadu laikā tapuši glezniecības darbi. Izstādes atklāšana svinīgā gaisotnē norisināsies 5. jūnijā no plkst. 12.00.
Jau trešo gadu liepājnieki un tās viesi vasaras sezonā par savu interesanto vietu galamērķi varēs izvēlēties Karostas ūdenstorņa apmeklējumu – lai ieskatītos profesionālu mākslinieku ikdienas darbā, baudītu viņu līdzatvesto darbu izstādi, kā arī iepazītu vēsturisko arhitektūru.
Par godu Latvijas un Grieķijas diplomātisko attiecību simtgadei un Grieķijas Republikas prezidentes Katerinas Sakellaropulas vizītei Latvijā peldošajā mākslas centrā Noass 3. jūnijā plkst. 18.00 tiks atklāta grupas izstāde Vai tam ir nozīme?” (Does it matter?).
Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa 2. jūnijā plkst. 18.00 notiks diskusija Kolekcionēt vai krāt? Diskusijas dalībnieki pievērsīsies mākslas kolekcionēšanas pieredzēm un praksēm, dažādām kolekcionēšanas formām un metodēm, kolekciju saglabāšanas un tālākas izmantošanas jautājumiem, kā arī – spriedīs, kā tehnoloģiju attīstība ietekmēs kolekcionēšanu. Veicinot mākslas pasākumu pieejamību, sarunai tiks nodrošināts surdotulkojums.
Atvadoties no gleznotāja un ilggadējā Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Edvarda Grūbes (1935–2022), jāsecina, ka viņa vārds konsekventi ticis saistīts ar izkoptu, spēcīgu un daudzveidīgu glezniecisko formu, kas pamazām tuvojusies aizvien spontānākai un ekspresīvākai izteiksmei.
Jau no sestdienas, 28. maija, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma izstāde PURVĪTIS, veltīta izcilā latviešu ainavista Vilhelma Purvīša 150. jubilejai. Izstāde ilgs līdz oktobrim, un tās kuratore ir Aija Brasliņa.
Mākslas muzejā Rīgas birža (Doma laukumā 6, Rīgā) no 31. maija līdz 28. augustam ciklā Āzijas mākslas stāsti tiek piedāvāta viena priekšmeta izstāde, kas iepazīstina ar Irānas kvēpināmo trauku.
Ik gadu 28. maijs Eiropā tiek atzīmēts kā Vieglās valodas diena, kuras mērķis ir veidot sapratni par katra cilvēka tiesībām saņemt pieejamu informāciju un vieglo valodu kā iespēju to nodrošināt. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) ir pirmais Latvijas muzeju vēsturē, kas piedāvā audiogidu vieglajā valodā.
No 4.jūnija līdz 20. novembrim mākslas centrā Zuzeum Lāčplēša ielā 101 būs skatāma izstāde Izaug? Pieaug? Mūsdienu mākslas kolekcionēšana Baltijā, informēja izstādes rīkotāji.
No 14. maija līdz 30. jūlijam Ojāra Vācieša muzeja (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) Robinsonzālē un dārzā skatāma Gunāra Janaiša (1934-2022) fotoizstāde Nekā tāda. Izstāde aplūkojami fotomirkļi no 1966. gada, un tās idejas tapšanā vēl piedalījās pats fotogrāfs.
Šveices mākslinieka Tomasa Hiršhorna projekts Mākslas stacijā Dubulti ir atgādinājums, ka māksla savā būtībā ir uz humānismu vērsts akts, kas stiprina mūsos cilvēcisko – īpašību, kas ir tik pretēja slepkavošanas un karošanas instinktam.
Kultūras un mākslas telpā Siguldas devons atklāta spoža mākslinieka Ata Ieviņa izstāde. Izstādē Faraona dārgumi: ikonas, relikvijas, konservi redzamās asamblāžas un instalācijas ir Ata Ieviņa pēdējo gadu laikā radītie vizuālie stāsti, kas realizēti ar dažādu tehniku un glezniecisku elementu palīdzību. Izstādes iekārtojuma scenogrāfiju veidojusi kuratore Maira Dudareva.