Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Tuvie austrumi

Prāmja avārijā Irākā 54 bojāgājušie(1)

Mosulā, Irākas ziemeļos, ceturtdien kurdu Jaungada svinību laikā Tigras upē nogrimstot ļaužu pārpilnam prāmim, dzīvību zaudējuši vismaz 54 cilvēki, pavēstīja amatpersonas. 28 cilvēki pagaidām oficiāli vēl skaitās pazuduši, sacīja Iekšlietu ministrijas amatpersona.

ANO komisija: Izraēlas karavīri Gazas joslā varētu būt pastrādājuši kara noziegumus © DIENA(3)

ANO Cilvēktiesību padomes pērn izveidotā neatkarīgās izmeklēšanas komisija secinājusi, ka ir pamats runāt par iespējamiem kara noziegumiem Gazas joslā, proti, ka atsevišķu Izraēlas karavīru rīcība, atklājot uguni pa palestīniešu protestētājiem, bijusi nepamatota un var tikt traktēta kā kara noziegums. Komisija secinājusi, ka pie Izraēlas un Gazas joslas robežas žoga, nogalināti 189 palestīnieši, bet vēl vairāk nekā 6,1 tūkstotis ievainoti, ziņo The Guardian.

ANO: Liecības norāda uz Izraēlas noziegumiem pret cilvēci Gazas protestu laikā

Ir liecības, kas norāda uz Izraēlas drošības spēku pastrādātiem nopietniem un sistemātiskiem cilvēktiesību pārkāpumiem pērn Gazas joslā līdzās robežai ar Izraēlu notikušo plašo protestu gaitā, kad 189 palestīniešu protestētāji tika nogalināti un 9204 cilvēki ievainoti, ceturtdien paziņoja ANO izmeklētāji.

Izraēla veikusi uzlidojumu Hamas pozīcijām Gazas joslā

Izraēlas kara aviācijas reaktīvie iznīcinātāji trešdienas vakarā veikuši uzlidojumu palestīniešu kustības Hamas pozīcijām Gazas joslā, pavēstīja palestīniešu Vidusjūras piekrastes anklāvā valdošās partijas drošības jomas avoti.

ASV atstās Sīrijā apmēram 400 karavīru(6)

ASV Baltā nama administrācija piektdien precizēja, ka paturēs Sīrijā apmēram 400 amerikāņu karavīru pēc tam, kad lielākoties būs īstenota ASV bruņoto spēku izvešana no šīs valsts.