Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tuvie austrumi

Islāma valsts pēdējais bastions Sīrijā aplenkts © DIENA(5)

Kurdu vadītie spēki ir aplenkuši teroristu grupējuma Islāma valsts (IV) pēdējo kontrolēto anklāvu Sīrijas austrumos, taču nav zināms, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai pilnībā atkarotu no džihādistiem teritoriju, jo tajā ir iestrēguši simtiem civiliedzīvotāju. ASV atbalstīto Sīrijas Demokrātisko spēku (SDS) pārstāvji brīdina, ka arī pēc tam, kad būs kritis IV pēdējais bastions Sīrijas austrumos, grupējums joprojām būs bīstams. Arī aizejošais ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības vadītājs ģenerālis Džozefs Votels ir izteicies, ka ar to cīņa pret IV nebeigsies. ASV prezidents Donalds Tramps ir pavēlējis visdrīzākajā laikā izvest no Sīrijas tur dislocēto amerikāņu karaspēku.

Kabula pieprasa vietu sarunās ar Taliban © DIENA(7)

Pirms gada ASV prezidents Donalds Tramps noraidīja iespēju, ka Vašingtona varētu runāt ar radikālo grupējumu Taliban, pret ko amerikāņi Afganistānā karo jau gandrīz 18 gadu. Taču nupat ASV valdība piedalījās sarunās ar Taliban, pēc kurām abas puses paziņoja, ka ir vienojušās par centieniem nodibināt ilgstošu mieru Afganistānā. Pagājušajā nedēļā Maskavā tikās talibi un ietekmīgi afgāņu politiķi, kas nestrādā Afganistānas prezidenta Ašrafa Gani valdībā. Neiekļaušanu sarunās Afganistānas valdība uzskata par mēģinājumu sagrābt varu valstī.

Kurdi nezina, ko darīt ar ārvalstu džihādistiem © DIENA(8)

Pēc tam, kad 2011. gadā Sīrijā sākās pilsoņu karš, valstī ieradās tūkstošiem ārvalstnieku, lai piebiedrotos dažādiem džihādistu grupējumiem, kas izmantoja apkārt valdošo haosu, lai iegūtu kontroli pār daļu no teritorijas. Dažus gadus vēlāk daļa no šiem grupējumiem zvērēja uzticību teroristiskajai organizācijai Islāma valsts (IV), kas pasludināja kalifātu plašā teritorijā Sīrijā un Irākā.

Facebook izjauc Irānas vadītu manipulācijas kampaņu(4)

Sociālais tīkls Facebook ceturtdien paziņoja, ka ir dzēsis simtiem kontu no Irānas, kuri bija daļa no plašas manipulācijas kampaņas, kas tika veikta vairāk nekā 20 valstīs. Izdzēstas 783 lapas, grupas un konti "par iesaistīšanos koordinētā neautentiskā uzvedībā, kas saistīta ar Irānu".

Sprādzienā Sīrijā nogalināti ASV karavīri(5)

Sīrijas ziemeļos Menbižas pilsētā pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā nogalināti ASV karavīri, trešdien pavēstīja ASV vadītās starptautiskās koalīcijas preses sekretārs, nogalināto skaitu pagaidām neatklājot.