Laika ziņas
Šodien
Migla

Maza bērna istabā galvenais ir drošība un vieta kustībām

Kad bērns tikko sācis rāpot, ir ļoti vienkāršs veids, kā noskaidrot, vai istabas iekārtojums viņam atbilst un nav iespēju savainoties - atliek tikai pašam izrāpot istabu, Dienai stāsta Ilze Gudermane, K-rauta interjera eksperte. "Iekārtojot bērnistabu, vairāk jādomā no praktiskā viedokļa," skaidro speciāliste, "ja bērns ir aktīvs, nebūtu prātīgi ieviest interjera priekšmetus, kuri pēc bumbas trieciena sašķīstu sīkās drumstalās."

Drošība pāri visam


Briesmas bērnam var uzglūnēt no jebkuras vietas istabā, skaidro I.Gudermane. "Asi mēbeļu stūri, slēdži, durvju spraugas, atvilktnes bez fiksatoriem, pārāk gari aizkari, kuros var sapīties," viņa uzskaita lietas, kas var apdraudēt bērnu. Ja bērnistaba atrodas privātmājas otrajā stāvā, laikus jāpadomā, kā norobežot bērnu no trepēm. Gādājot par drošību, iespējams darboties radoši: "Ja mājās ir vecie čuguna radiatori, var tiem priekšā piestiprināt sietu vai citu aizslietni." Šādi var nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu - ieviest bērnistabā jaunu, tīkamu akcentu, gan arī atturēt atvasi no nevēlamām idejām, piemēram, rotaļāšanās ar atgaisošanas krānu.

I.Gudermane iesaka bērnistabu iespēju robežās iekārtot ar dabīgiem un ekoloģiski tīriem materiāliem, tomēr grīdas gadījumā var pieļaut atkāpi - lai mīkstāka krišana, ieklāt kādu mīksto segumu. Tomēr, ja bērnam ir alerģija pret putekļu ērcītēm, grīdas segumam tik un tā būs jāizmanto koks vai lamināts.

Ilgtspējīgas tapetes


Iekārtojot bērnistabu, protams, jāņem vērā bērna vēlmes, taču jāsaprot arī, ka dažreiz mazajiem gaume mēdz mainīties ne pa mēnešiem, bet pat pa dienām un stundām. Šajā ziņā tomēr ir svarīgi mēģināt lūkoties ilgtermiņā, norāda speciāliste.

"Ja līmējam tapetes ar lācīšiem, kaķīšiem un zaķīšiem, der apdomāt, vai iemītniekam tās patiks pēc gadiem diviem, kad viņš jau būs, piemēram, skolnieks." Labāk tapetes un grīdas segumu izvēlēties neitrālu, bet noteiktam vecumam atbilstīgo vidi radīt ar dažādiem interjera priekšmetiem - lampām, aizkariem u.tml.

Arī ar krāsām nevajadzētu pārspīlēt: "Daudzkārt redzētas ļoti saraibinātas bērnistabas, kuru efektu vēl vairāk paspilgtina rotaļlietu klāsts." Tomēr tāda bērnistaba var traucēt pienācīgu atpūtu, tāpēc labāk košus un rotaļīgus toņus vajadzētu izmantot ar mēru. Veidojot bērnistabu, pārsvarā izpaužas vecāki, taču eksperte iesaka atstāt vienu sienu bērna pašizpausmei: "Tās var būt gan īpašas tapetes, kuras paredzētas apzīmēšanai, gan siena, kur piespraust savus zīmējumus un citus radošus darbiņus."

Divi vienā


Ja bērnistabu apdzīvo divi bēri, katram vajadzīgs savs stūrītis jeb ietekmes zona, kuru bērns var iekārtot pēc savām vēlmēm, uzsver interjeriste. Viņa atzīst, ka divstāvu gulta gan ir praktisks risinājums, taču vērts padomāt par psiholoģiskajiem aspektiem: "Kā jutīsies bērns, kurš visbiežāk ir tieši jaunākais, ja viņam vienmēr būs jāguļ apakšējā stāvā, bet vecākais vienmēr gulēs stāvu augstāk virs viņa?" I.Gudermane domā, ka labāk tomēr katra bērna gultu novietot pie savas sienas, turklāt, ja vēlaties ekonomēt vietu, ērti var izmantot transformējamas mēbeles, piemēram, mantu kasti - krēslu, utml.

Taisām zviedru sienu


Zviedru siena ir daudzfunkcionāls bērnistabas elements, kuru var samiestarot teju katrs. Rīdzinieks Juris savā mājoklī izveidojis divslejīgu zviedru sienu, tās vienu daļu izmanto mīksto mantu izvietošanai, un to kāpelēšanai iecienījis kaķis Miķelis.

Konstrukcijai izmantoti divi 30 mm biezi un 110 mm plati dēļi. "Garums ir individuāls, jo ne visiem ir vienāda augstuma griesti," uzsver Dari pats entuziasts. Spraišļi var būt gan apaļi, gan tikai noapaļoti, taču tie noteikti jānoslīpē ar smilšpapīru. Atstatumu starp spraišļiem var variēt atkarībā no bērna vecuma un auguma un paša meistara ieskatiem. Jura zviedru sienas spraišļu biezums ir aptuveni 35 mm, platums - 50 mm, vienas slejas garums - 85 mm. Vēl nepieciešamas divas līstes, abas tikpat garas un platas kā vertikālie dēļi, biezums - 10-15 mm. Var izmantot vairākus dēļus.

Abos dēļos vienā malā veido iedobes, kur ievietot spraišļu galus, tie jāapstrādā visā platumā tā, lai spraišļu gali stingri iegulētu iedobēs. Darba gaitā tos pamazām pieslīpē un ar āmuru iedauza iedobēs, taču stingra konstrukcija noteikti ir šīs sienas stūrakmens, uzsver Juris. Var visa dēļa garumā novilkt līniju, līdz kurai jāiezāģē, bet pēc tam izveidojušos klucīšus var izdauzīt ar kaltu. Atliekas labi noder klucīšu māju būvei. Dēļu galiem jābūt pilnīgi līdzeniem, turklāt vienā līmenī - lai konstrukcija pēcāk nešķiebtos. Kad spraišļi novietoti, pāri stiprinājumu vietām pārliek līstes un pieskrūvē. Visas malas jānoslīpē, jo galvenokārt bērniem domātajai konstrukcijai jābūt bez asām malām un stūriem.

Pēdējais darbs ir pieskrūvēt konstrukciju ar leņķiem un dībeļiem pie sienas un grīdas. "Ir ērti, ja vienu sienas malu var piekļaut stūrim, tad vertikālo dēli pieskrūvē sienai - šāds stiprinājums izturēs ne tikai bērnus," skaidro Juris.

Pārdevējs veikalā ieteiks, kāds urbis kurai s
ienai vajadzīgs, bet skrūves jāpiemeklē pēc izmēra. Ja instrumenti nav nepieciešami ilgstoši, tos var iznomāt STATS Serviss veikalos, kur speciālisti palīdzēs izvēlēties vajadzīgo tehniku un piegādās to objektā, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Alehnovičs.

Izcenojumi SIA STATS Serviss izcenojums būvtehnikas nomai
  • Lentveida vai vibroslīpmašīna gludu koka virsmu slīpēšanai - Ls 4 dienā
  • Akumulatora skrūvmašīna detaļu saskrūvēšanai - Ls 4 dienā
  • Triecienurbjmašīna zviedru sienas nostiprināšanai - Ls 4 dienā
  • Lakošanas pistole un kompresors detaļu lakošanai - Ls 6 dienā

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko