Šī ir 344. Latvijā konstatētā putnu suga un otrā mizložņu suga.
Īspirkstu mizložņa bija Latvijā potenciāli konstatējamo putnu sarakstā (Lietuvā tā konstatēta jau agrāk), tomēr gadiem ilgi, Papē mērot murdā noķertās mizložņas, ornitologi starp tām nevienu īspirkstu mizložņu nebija atraduši. Tās izplatības areāla ziemeļu robeža Eiropā ir tuvu Polijas un Lietuvas robežai.
Ornitologs K.Millers pastāsta, ka šie putni ir izteikta migrantu suga, kas ilgi gaidīta Latvijā. “Tagad varam būt lepni un priecīgi, ka neatpaliekam no kaimiņiem un novēroto putnu sugu saraksts ir pastiepies garāks,” saka putnu vērotājs.
Īspirkstu mizložņa notverta ar tīklu putnu gredzenošanas laikā. Taču tas vēl nenozīmējot, ka šie putni ieradušies Latvijā uz palikšanu. Visticamāk īspirkstu mizložņai sajucis kustības virziens un tā atlidojusi kādam līdzi, min putnu eksperts.
K.Millers saka – šoreiz tā bija apstākļu sakritība un veiksme.
Īspirkstu mizložņas ir augumā nelieli putniņi, ēd kukaiņus un attīra kokus no kaitēkļiem.
Tas, ka Latvijā novēroto putnu sugu skaits ir mazāks nekā kaimiņvalstīs, izskaidrojot salīdzinoši mazāks putnu vērotāju skaits.
Īspirkstu mizložņa ir šogad otra Latvijai jaunā putnu suga. 14.maijā Latviju šķērsoja kāds Ungārijā stepes piekūns Falco cherrug ar satelītraidītāju mugurā.