Lai sasniegtu galamērķi, jāšķērso zivju kvartāliņš, kas burtiski pulsē ar pozitīvu enerģiju. Lai vakaros pievilinātu apmeklētājus, restorānu saimnieki paši stāv šaurajā ieliņā, kur cits citam blakus salikti galdiņi. Ar saukļiem: «Vai esat izsalkusi, mademoiselle? Nē? Un kā ar masāžu?» viņi smiedamies lūdz mūs vakariņās. Lai iekārdinātu garāmgājēju garšas kārpiņas, gandrīz pie katra restorāna ir izlikti svaigi jūras produkti – garneles, austeres, omāri, krabji... Ēstuves atrodas cieši viena pie otras, un ēst var gan uz ielas, gan telpās. Šī gan nav tā vieta, kur ieturēt mierīgas un klusas vakariņas sveču gaismā. Drīzāk var sagaidīt mielastu, kas piepildīts ar vietējo, pulsējošo enerģiju un sarunām, kas risinās ar komunikablajiem viesmīļiem. Porcija maksā vidēji 20 eiro, kas nav tas lētākais prieks. Atrunājamies ar žestiem – braukājot pa vēderu, rādām, ka neesam izsalkušas, un dodamies tālāk.
Turpat aiz stūra jau mūs sagaida Delirium bārs. Slavens visā pasaulē un pat iekļauts Ginesa rekordu grāmatā, jo tajā nopērkamas ļoti daudzas alus šķirnes. Bārs slejas trīs stāvos, un katrā piedāvā cita veida alu. Pirmajā stāvā mēdz uzstāties vietējās mūziķu grupas. Katrs stāvs ir savdabīgi izdekorēts. Pirmā stāva griesti noklāti ar alus ražotņu paplātēm, un sienas pa ceļam uz otro stāvu noklātas ar paša Delirium alus šķirnes pudelēm; trešajā stāvā novietoti antīki rati. Katrā stāvā spēlē citādu mūziku, un atbilstoši noskaņojumam bāra atmosfēra var būt gan atslābinoša, gan uzmundrinoša.
Alu pirms pirkšanas var nogaršot, lai nesanāk nepatīkams pārsteigums. No daudzajām alus šķirnēm es izvēlos glāzi ķiršu alus un glāzi kaktusu alus. Pagaršoju draugu izvēlētos, un daži no tiem stipri atgādina sidru. Tā kā bārs ātri mēdz piepildīties, paņemam pustukšās glāzes un dodamies uz Floris pāri ielai, kas pieder tai pašai kompānijai. Pa ceļam ieturam pīppauzi šaurajā ieliņā starp abiem bāriem, kur apkārt mums skan dažnedažādas valodas no Briseles multikulturālās sabiedrības.
Absinta bārā piedāvātās šķirnes ierakstītas divos biezos katalogos, ko var apskatīt katrs apmeklētājs. Šķirstot katalogus, uzzinu, ka absintu ražo ne tikai Austrumeiropā, bet visā pasaulē. Šeit nopērkams absints visās varavīksnes krāsās, un grādu skaits variē aptuveni no 25 līdz 80. Arī cenas ir dažādas – vidēji pieci eiro par šotu, bet atrodami dzērieni, kas maksā pat 70 eiro. Tas īpašiem gadījumiem. Kā interesants eksponāts katalogā atrodams arī melnā mūziķa Merilina Mensona absints Mansynth ar stiprumu 66,6°.