Filmas Dvēseļu putenis veidotāji, strādājot pie filmas, veikuši apjomīgu vēstures izpēti par Pirmo pasaules karu. Iepazīta arī nozīmīga tā laika sastāvdaļa – strēlnieku dziesmas. Jaunais raidījums, kas tapis pēc filmas režisora Dzintara Dreiberga un mūziķa Māra Mihelsona iniciatīvas, izgaismo latviešu kultūrvēsturisko strēlnieku dziesmu mantojumu un skaidro, par ko tās vēsta, kāda ir to izcelsme un kādēļ tās tik maz tiek dziedātas valsts svētkos mūsdienās.
Reinis Sējāns strēlnieku dziesmai Izlūki nolēmis atkal apvienot vokālo grupu Cosmos, kuras dalībnieks pats reiz bijis, aicinot kopā sanākt bijušos grupas biedrus – Jāni Ozolu, Jāni Šipkēvicu, Juri Lisenko un Andri Sējānu. Grupai uzticētā dziesma balstīta uz patiesu notikumu par visai bīstamu izlūkgājienu, kas beidzas ar kāda sarga sodīšanu ar nāvi. Dziesmas vārdu autors ir 1. Daugavgrīvas latviešu strēlnieku pulka praporščiks Strēlnieks, un raidījuma skatītājiem ir iespēja vērot arī unikālus video kadrus ar autora paša stāstu par dziesmā aprakstīto notikumu.
Kara laika šausmas atklāj arī viesošanās Silenieku brāļu kapos, kur norit strēlnieku pārapbedīšana. Tālis Ešmits, meklēšanas vienības Leģenda vadītājs, skaidro, ka kritušos strēlniekus apbedīja turpat mežā lielās bedrēs, un meklēšanas darbu laikā atraktie mežu apbedījumi paver bēdīgu skatu – bojā gājušo karavīru bijis tik daudz. Pēc redzētā Cosmos dalībnieki ir vienisprātis – tādas dziesmas kā Izlūki ne vien stāstīja tā laika briesmīgos notikumus, bet arī bija kā, iespējams, vienīgais palīgs, lai saņemtos drosmi pakļaut sevi nāves briesmām – doties karā.
Raidījuma Ieklausies Dvēseļu putenī ietvaros strēlnieku dziesmas pēta arī tādas spilgtas Latvijas mūzikas personības un grupas kā Carnival Youth un mūziķis Goran Gora, Jānis Aišpurs, Linda Leen, Tautumeitas, grupa Instrumenti un Musiqq.
Raidījums Ieklausies Dvēseļu putenī divās epizodēs katru trešdienas vakaru plkst. 20.00 līdz pat 27. novembrim skatāms LTV1 kanālā, bet raidījuma arhīvs pieejams arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.