Konsultācijas tiek sniegtas un adītprasmi var apgūt Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā Kūrmājas pr. 16/18 katru nedēļu – otrdienās un trešdienās laikā no plkst. 10 līdz plkst. 17. Centra apmeklējuma laikā būs iespēja apskatīt arī Liepājas muzeja cimdu kolekcijas piemērus, kur ekspresizstādes veidā tiks izstādīti raksturīgākie, muzeja krājumā esošie Kurzemes un Dienvidkurzemes rakstainie cimdi.
Izrakstīts cimdu pāris latviešiem ir bijusi sena, tradicionāla dāvana visos dzīves gadījumos un godos. Jaunas meitas dāvājušas cimdus tīkamiem puišiem, kāzu dienā visi jaunā pāra radi saņēma pa cimdu pārim, ar cimdiem atalgoja arī zārka nesējus un pavadītāju bēru reizēs.
Šī gada 18. oktobrī Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ir iekļautas sešas vērtības un to starpā arī Latviešu etnogrāfisko cimdu adīšanas tradīcijas un prasmes, kuras atzīstamas par latviešu tradicionālās kultūras un tradīciju tālāknesējām.
Plānots, ka jaundarinātajiem Kurzemes rakstaino cimdu pāriem un to meistariem būs iespēja piedalīties arī vispasaules latviešu etnogrāfisko cimdu izstādē, kuru organizēs Nacionālais kultūras centrs un tautas tērpu centrs Senā klēts.
Plašāka informācija par Kurzemes rakstaino cimdu veidošanas niansēm, sazinoties ar tautastērpu informācijas centra vadītāju Vinetu Solovjovu, zvanot +371 294 49771 vai rakstot elektroniski: [email protected], vai apmeklējot centru klātienē: Ot. – Tr. plkst.10.00-17.00.