Grafiķa, grāmatu mākslinieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Valda Villeruša galvenās darbības jomas ir ksilogrāfija, grāmatu mākslas un grafikas vēstures pētniecība. Savas radošās karjeras laikā veicis ap 250 grāmatu māksliniecisko apdari, Latvijas un ārzemju grāmatu mākslas konkursos saņemot daudzas nominācijas un apbalvojumus.
Radošajai pašizpausmei Villerušs radis jaunu tehniku – asamblāžu. Vairāku mākslinieka izstāžu kuratore, gleznotāja Helēna Heinrihsone skaidro, ka asamblāža ir oriģināls dažādu lietu savienojums, kur izsmalcinātais robežojas ar humoru, bet nopietnais ar vieglprātību. Tā arī jāuztver šī izstāde – kā ļoti plašās un daudzpusīgās Villeruša daiļrades un pētnieciskās darbības turpinājums un papildinājums, kā atpūta un koncentrēts radošās darbības pavērsiens.
Izstāde ir retrospektīva, jo tajā apskatāmi gan mākslinieka senāki darbi – asamblāžas, grafikas, gan arī pilnīgi jauni un neredzēti.
"Lietas ap sevi izvēlos uzmanīgi – svarīgi, lai tās manai videi piešķirtu noskaņu. Nereti priekšroku dodu lietu formai, faktūrai, krāsai, nevis funkcionalitātei. Tad pēkšņi kāds no šiem objektiem vai pat vairāki rosina ideju asamblāžai. Varētu teikt, ka gara procesa rezultātā asamblāžas top no priekšmetiem, kas ir ap mani. Asamblāža man ir loģisks vides turpinājums," tā stāsta Valdis Villerušs.