Atšķirībā no citiem gadiem, kad Zelta lāci saņem sociāli aktīvas un politiski nozīmīgas filmas, Black Coal, Thin Ice ir ļoti veiksmīgs "žanra produkts" – trilleris. (Tā galvenais varonis – bijušais policists-alkoholiķis iesaistās sērijveida slepkavību izmeklēšanā – visu šo slepkavību upuri ir saistīti ar trauslu, jaunu sievieti, kas strādā ķīmiskajā tīrītavā.)
Filma izceļas ar spēcīgām profesionālām kvalitātēm - izcilu vizualitāti, nevainojamu, spriegu darbību, sarežģītām varoņu attiecībām, taču to nekādi nevar uzskatīt par darbu, kam varēja prognozēt uzvaru Starptautiskajā Berlīnes festivālā. Policista lomā pārliecinošs ir aktieris Liao Fabs, kurš saņēma Sudraba lāci par labāko vīrieša lomas tēlojumu. Balvu par labāko aktrises darbu saņēma japāniete Hauru Kuroki par lomu japāņu klasiķa Joši Jamadas filmā The Little House (Mazā māja). Āzijas kino balvu skaitu Berlīnes festivālā vairoja arī Sudraba lācis par izcilu māksliniecisku sniegumu – ķīniešu filmas Aklā masāža (Blind Massage) operatoram.
Svarīgas festivāla balvas ieguva divu amerikāņu autoru – režisora Ricarda Linklatera un Vesa Andersona darbi. Ričards Linklaters pelnīti saņēma Sudraba lāci par labāko režiju - viņš 12 gadus veidojis fascinējošu filma par kādu vidusmēra amerikāņu ģimeni Boyhood (Puikas gadi), fiksējot reālo laika ritumu. Savukārt elegantais stila un paradoksu meistars Vess Andersons saņēma Lielo žūrijas balvu par filmu The Grand Budapest Hotel, kas pēc dažām nedēļām būs skatāma arī Rīgā. Ar Sudraba lāci tika godināts arī 92 gadus vecā franču režijas klasiķa Alēna Renē konceptuāli teatrālais darbs The Life of Riley (Rileja dzīve, filmas orģinālnosaukums – Aimer, boire et chanter).
Uz Berlināles balvām sadaļā Generetion pretendēja arī divas latviešu animācijas filmas Sārtulis un Vāsa, taču diemžēl palika bešā.
Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls ir viens no nozīmīgākajiem Eiropas kinodzīves notikumiem, tā konkursa programmā bija iekļautas 20 filmas, kopumā festivāla desmit dienās tika izrādītas apmēram 400 filmas.