2. Vai taisnība, ka Latvijas Apvienotās Policistu Arodbiedrības biedriem tika aizliegts ierasties uz 13.janvāra tautas sapulci formas tērpos, tādā veidā izslēdzot iespēju lietot spēku nekārtību gadījumā?
3. Vai taisnība, ka ap pulksten 19.00 pie Saeimas ēkas atradās tikai 8 policisti, kas nespēja pildīt preventīvo funkciju – radīt garāmgājējos pārliecinošu iespaidu, ka ēka tiek labi apsargāta?
4. Vai taisnība, ka policisti telefona zvanus par trauksmi savās dzīvesvietās saņēma tikai ap 20:00?
5. Vai taisnība, ka pēc dežūrdaļas izplatītā rīkojuma policistiem, tai skaitā tiem, kas brauca no Pārdaugavas garām Vecrīgai, nācās doties uz Policijas pārvaldi Gaujas ielā? Turklāt pat ap pulksten 21:00, kad liela daļa policistu bija ieradušies, arī tur valdīja neziņa un haoss, jo nebija ne tālāku rīkojumu, ne policijas vadības?
6. Vai taisnība, ka pēc 21:00 policisti paši bez konkrētu rīkojumu saņemšanas izsauca savas dežūrmašīnas un brauca uz Aspāzijas bulvāri? Un vai taisnība, ka arī ierodoties Aspāzijas bulvāra policijas telpās, policistiem netika doti skaidri rīkojumi?
7. Vai taisnība, ka tika šauta asaru gāze, turklāt arī pret vēju, tādējādi ciešot pašiem policistiem? Vai policija lietoja gumijas lodes, asaru un piparu gāzi un vai gadījumā, ja tas ir tā, ministrs un policijas augstākā vadība ir klaji melojusi sabiedrībai?
8. Vai taisnība, ka papildus policistiem ierodoties pie Saeimas ēkas, nācās noskatīties, kā cilvēku pūlis uzbrūk viņu kolēģiem, jo rīkojumu par tālāku rīcību nebija?
9. Vai taisnība, kad pat tad, kad pa gaisu lidoja stikla pudeles un bruģis, policistiem tika sasistas ķiveres, izsisti zobi, tiem nācās vienīgi stāvēt uz vietas – joprojām nekādu rīkojumu nebija, jo komandieri izmisīgi gaidījuši ģenerāļu rīkojumus, bet tie gaidīja Iekšlietu ministra norādes?
10. Vai taisnība, ka policijas augstākā vadība ieradās Vecrīgā tikai ap 22:40?
11. Vai taisnība, ka tikai aptuveni pulksten 00:30 Iekšlietu ministrijas vadība operatīvajiem dienestiem telefoniski pieprasīja informāciju par policistu skaitu Vecrīgā?
12. Vai atbilst patiesībai iekšlietu ministrijas aprindās runātās baumas, ka iekšlietu ministrs 13.janvāra vakarā bijis alkohola reibumā un iespējams tādēļ viņš nespēja sniegt konkrētus rīkojumus, kā arī žurnālistiem neizdevās iegūt viņa komentāru?
13. Visbeidzot, - gadījumā, ja kaut viena atbilde uz iepriekš minētajiem jautājumiem ir apstiprinoša, vai iekšlietu ministram nevajadzētu nekavējoties atkāpties no amata, jo tādā gadījumā ir acīmredzami, ka vai nu viņš rīkojies neprofesionāli un nekompetenti vai arī apzināti pieļāvis nemierus?