A. Grūtups nepārprotami ir gudrs cilvēks, nav ne mazāko šaubu, ka viņš labi saprot, ka tās ir absolūtākās muļķības. Spītējot pierādījumiem, faktiem un veselajam saprātam, Atkarīgā ir nolēmusi, ka K. Todas Beilijas runa Latvijas universitātē bija nepamatota iejaukšanās Latvijas iekšējās lietās, un, kā jau tai ir raksturīgi, tā turpina meklēt ļaudis, kuri šo nonsensu ir gatavi atbalstīt. Varu tikai atkārtot patiesību: Vēstniece runāja savas valsts vārdā. Viņa apliecināja, ka Amerikas Savienotajām Valstīm ir bažas par Latvijas korumpēto politekonomisko vidi, tā atgādinot, ka valstij ir svarīgas ārvalstu investīcijas, kuras banānu republikās nemēdz uzturēties īpaši ilgi. A. Grūtups ar savu "kafijas dzeršanu" ar tiesnešiem it kā būtu pats pēdējais, kuram vēstniece par šo atzinumu būtu jākritizē. Un Atkarīgā, lai arī cik ļoti tai nebūtu iedūris vēstnieces teiktais par diktatoriņiem "pie jūras", varētu likties mierā.
***
Ja var ticēt tam, kas šodien rakstīts Dienā, "Jaunais laiks" bīstami tuvojas tam brīdim, kad tās "pragmātiskais spārns" būs pilnībā noliedzis tos principus, kuri vismaz teorētiski allaž bijuši partijas pamatā. Laikrakstā vēstīts, piemēram, ka valdību veidojošās partijas ir apliecinājušas, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs joprojām būs premjerministra un parlamentārā pārraudzībā. Nē, nē un vēlreiz nē! Knābim no politikāņiem ir jābūt tik vien tālu, cik tas ir iespējams. Jā, normālā valstī pretkorupcijas un arī drošības iestādes pārrauga parlaments, taču, lai arī cik skumji nebūtu tā teikt, mūsu "100 gudro galvu" kvalitāte ir maigi sakot neadekvāta, lai tām šo darbiņu uzticētu. Atkal un atkal Saeimas deputāti demonstrē itin savdabīgu interpretāciju par to, kas ir korupcija, kas ir ētika un kas ir politiskā morāle. Saeimas Drošības komisijas priekšsēdētājs Jaundžeikars sevi no parlamentārās uzraudzības procesa diskvalificēja tajā brīdī, kad viņš atļāvās publiski apšaubīt likuma aizsardzības iestāžu darbu saistībā ar dēla atrašanos pie stūres ne tādā stāvoklī. Komisijā ir arī Mareks Segliņš, kurš turpina bloķēt Ģenerāprokuratūras pieprasītos kriminālprocesa likuma grozījumus, šķietami tāpēc, ka tie varētu būt bīstami valdošās kliķes naudas maisiem. Varbūt "Jaunais laiks" cer, ka valdība atrodoties tam izdosies ultrapolitizēto pieeju mīkstināt vai novērst pavisam, bet daudz vieglāk partijai to nodrošināt ir opozīcijā, kur tā kopā ar citām opozīcijas partijām vismuļķīgākos valdošās kliķes procesus var patraucēt itin pamatīgi (protams, ar to piebildi, ka arī "Saskaņas centrs" vēlas rīkoties valstiski atbildīgi).
Ja "pragmātiskais spārns" ir gatavs par šiem un arī citiem "JL" būtiskiem principiem aizmirst, tad vēl vairāk man šķiet, ka partijai politekonomiski korumpētajā vircas bedrē, kas saucas valdošā koalīcija, nav ko meklēt. Un vēl vairāk, tādā gadījumā būtu jācer, ka tāpat kā Rīgas domē, partija šķelsies arī Saeimā.
Jauku visiem dienu.