Izstāde ir sešu norvēģu mākslinieču kopprojekts, kurā atspoguļojas keramikas ziedu instalāciju un telpas mijiedarbība. Izstādi rīko Ārzemju mākslas muzejs sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā un galeriju STIFTELSEN 3.14 (Norvēģija).
Mākslinieču grupai "Flora Metamorphicae", atbilstoši savam nosaukumam, radošās darbības objekts ir ziedi un to transformācijas - ne tikai tematiskās pārvērtības, bet arī metamorfozes, kas ļauj pārvarēt ierastos priekšstatus par keramikas iespējām. Pirmajā gadījumā notiek spēlē ar formām un simboliem, otrajā tiek pārvarēta piesaiste izteiksmes konvencionalitātei."Flora Metamorphicae" keramiķes - visas Bergenas Nacionālās mākslas akadēmijas absolventes: Kāri Osena, Lipa Dālena, Sīri Hošolda, Bjerga Hougena, Odhila Ripdāla un Eli Vaima - šos eksperimentus veic gan tradicionālajās izstāžu telpās, gan ārpus tām.
Visekspresīvāko izpausmi "Flora Metamorphicae" teorētiskās nostādnes ir guvušas projektā "Flora i fjæra" (Flora paisumā un bēgumā). Izstādē "Spor i landskap" Tissejā 2005.gadā vairāki simti keramikas ziedu tikai novietoti kāpās zemāk par jūras līmeni. Vieta tika rūpīgi izvēlēta attiecībā pret ūdens līmeņa izmaiņām paisuma un bēguma laikā. Mērķis - atklāt, kā mainās instalācijas radītais iespaids apstākļu, diennakts laika un gaismas ietekmē. Paisuma laikā jūras ūdens pilnīgi pārklāja ziedus, bēguma laikā tie atradās sausumā starp akmeņiem, gliemežnīcām un jūraszālēm. Pārejas posmā ūdens skalojās ap ziedlapiņām. Skatītājs varēja vērot apkārtējās vides nemitīgi mainīgo ietekmi uz mākslas darbu. "Flora Metamorphicae" ziediem no ekspozīcijas dabā atgriežoties mākslas galerijas telpās, starp to ziedlapiņām ir saglabājušās smiltis un nogulsnes - liecības par ziedu pagātnes klejojumiem, kas stāsta par pārmaiņām, ļaujot skatītājam vienlaikus saskarties ar tagadni, un pieskarties pagātnei. Tādējādi Flora Metamorphicae nemitīgi liecina par mainīgo - dabā un mākslā.