Varu uzskaitīt vēl daudz iemeslu, kas patiesībā veicina investoru aizplūšanu no Latvijas, piemēram: arvien lielākas darbaspēka izmaksas, joprojām zeļošā korupcija, valdības nespēja skaidri definēt ekonomikas prioritātes, līdz zemam līmenim nolaistā vājā izglītības sistēma, darbaspēka trūkums, valsts pārvaldes necaurskatāmība un birokrātija u.tjpr. Kad beidzot no valdības puses tiks risinātas šīs problēmas?
Varbūt Ministru prezidentam vajadzētu paskatīties uz problēmām no citas puses. Tieši „pateicoties” mūsu nodokļu sistēmai un realizētajai valsts sociālekonomiskajai politikai Latviju jau pametuši vairāk kā simts tūkstoši cilvēku, lai dotos darba un labākas dzīves meklējumos uz tām valstīm, kur šīs lietas vairāk vai mazāk ir kārtībā. Tieši šie aizbraukušie cilvēki šodien būtu nepieciešami Latvijas ekonomikas turpmākai veiksmīgai attīstībai. Bet valsts (lasi – valdība) viņus atpakaļ negaida, skaidri pasakot, ka atgriežoties Latvijā no Īrijas, viņiem būs jānomaksā ienākumu nodokļa starpība. Tieši tā starpība, ko varētu iegūt, iekasējot lielākus nodokļus no bagātajiem, kā tas ir daudzviet citur Rietumu pasaulē, kur sociālais taisnīgums un atbildība ir pašsaprotama lieta. Tāda, lūk, pie mums labklājības valsts celšana.
Tieši progresīvā nodokļu politika ir tā, kas samazinātu darbaspēka izmaksas, jo ieviešot to, tiktu samazināts nodokļu slogs mazturīgajiem un vidusslānim. Samazinot nodokļu slogu, sabiedrības nabadzīgākajai daļai palielinātos arī tās reālie ienākumi. Līdz ar to darbaspēka izmaksu samazināšana būtu arī reāls ieguvums investoriem. Savukārt, pakāpeniski palielinot nodokļus bagātajiem un ieviešot nodokļus jomās, kur to šodien nav vispār, Latvija joprojām saglabātu pievilcību investoru acīs, jo mēs stipri atpaliekam no daudzām ES valstīm, kur bagātie maksā krietni lielākus nodokļus.
Bet no otras puses, ir skaidrs, ka labējai neoliberāļu koalīcijai daudz svarīgāk ir nodrošināt tādu nodokļu politiku, kas ceļ Šķēles, Lemberga, Kargina un citu mūsu bagātnieku un spekulantu labklājību (kas gan notiks, ja šie investori pametīs Latviju!), nevis veicina veselīgu valsts attīstību un sabiedrības t.s. vidusslāņa veidošanos