Viens no centrālajiem Fotomēneša pasākumiem būs publiskā paneļa diskusija Vizuālā māksla, vārda/izteiksmes brīvība un autoru tiesības, kurā piedalīsies Latvijas un ārvalstu autortiesību un mediju eksperti, mākslinieki un kuratori. Diskusijas fokuss tiks likts uz vizuālā mākslā un fotogrāfijā tik aktuālajiem jautājumiem par autortiesībām, kas ir īpaši nozīmīgi pēc teroristu uzbrukuma Charlie Hebdo redakcijai Parīzē, priekšplānā izvirzot arī jautājumus par parodiju, satīru, karikatūru un ierobežojumiem brīvai izteiksmei.
Maijā norisināsies arī publiskā portfolio skate, kurā jaunie Latvijas fotomākslinieki varēs parādīt savus darbus plašākai auditorijai un ekspertiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ziemeļvalstu foto institūcijām. Savukārt Latvijas fotogrāfijas muzejā paredzētas divas personālizstādes – Imanta Grosa Bārta, kas ir autora personisks pētījums par viņa vectēva dzimto ciematu Lietuvas pierobežā, kā arī zviedru fotogrāfa Johana Sundgrēna (Johan Sundgren) izstāde Lampas gaismā. Fotomuzejā norisināsies arī autoru publiskās lekcijas.
Maijā iznāks arī jauno Latvijas fotogrāfijas gadagrāmata, ko jau piekto reizi izdos žurnāls Foto Kvartāls. Tajā būs publicēti Mika Mitrēvica, Kristīnes Kursišas, Romana Korovina, Reiņa Lismaņa, Ingas Erdmanes un citu labāko laikmetīgo Latvijas mākslinieku darbi.
LKA Rīgas Kino muzejs piedāvās latviešu kino vakaru par tēmu Fotogrāfija kā vizuālās izteiksmes forma latviešu dokumentālajā kino, bet sadarbībā ar Ruckas mākslas un rezidenču centru Cēsīs tiks rīkota meistarklase tiem, kas vēlas pamēģināt savus spēkus analogās fotogrāfijas tehnikā. 14. maijā ISSP organizēs lietuviešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Endrjū Mikša publisko lekciju. Autors ieguvis skandalozu slavu ar fotogrāfijām no Lietuvas mazpilsētu diskotēkām. Plānoti arī dažādi citi pasākumi.
Rīgas Fotomēnesis (RFM) pirmo reizi norisinājās 2014. gada maijā Rīga 2014 ietvaros. Festivāla programmu veidoja vairāk nekā 20 pasākumu – izstādes, lekcijas, grāmatu prezentācijas un citi, kas Rīgu iezīmēja starptautiskā fotogrāfijas pasaules kartē. Festivāla galvenā tematiskā līnija ir Baltijas, Ziemeļvalstu un bijušo PSRS republiku fotogrāfija un ar to saistītā radošā industrija.
RFM jau izveidojusies sadarbība ar daudziem foto festivāliem un institūciju pārstāvjiem ārvalstīs, piemēram, Kauņas, Dārbijas, Tallinas, Minskas, Madrides, Budapeštas, Landskronas, Krakovas, Lodzas, Belfāstas, Dublinas, Pingjau foto festivāliem, Three Shadows Photography Center Pekinā, Helsinglandes muzeju Zviedrijā un citiem, tādējādi pozicionējot Rīgu kā redzamu foto festivāla pilsētu un veicinot kultūras apmaiņu un sadarbību ar citām pilsētām ārvalstīs.
Rīgas Fotomēnesi organizē Imants Gross, Arnis Balčus un Alnis Stakle sadarbībā ar ISSP, Foto Kvartālu, Latvijas Fotogrāfijas muzeju, LKA Rīgas Kino muzeju un citiem partneriem. Īpaša sadarbība tiek veidota ar starptautiski atzīto fotogrāfu JH Engstremu.