V. Lāci vienmēr esmu cienījis, jo atšķirībā no citiem ļaudīm, kuri ar latviešu nacionālismu nodarbojas Saeimā un, it īpaši, ārpus tās, viņš allaž savu domāšanu ir pamatojis faktos, nevis bļaustīgās emocijās, viņš ir vairāku grāmatu autors un allaž interesants sarunu biedrs. Esmu pārliecināts, ka kā jau inteliģents cilvēks, viņš labi zina, ko nozīmē latīņu izcelsmes vārds "nepotisms". Runa ir par cilvēkiem, kuri darbu vai cita veida labumus dod radiem un tuviniekiem, nevis citiem, jēdziens radies Viduslaiku Romas katoļu baznīcā, kad pāvesti nereti kardināla amatu piešķīra brāļa vai māsas dēlam, vienā gadījumā par kardinālu kļuva 14 gadus vecs puika, bet citā -- pāvesta mīļākās (!!) brālis. V. Lācis raksta, ka meita ir beigusi universitāti, "viņas kvalifikācija atbilst tam darbam, ko viņa dara." Vēl vairāk, "man pienākošie telefona zvani un daudzās vēstules ir ar politiski \'intīmu saturu\' un vislabāk, atbildes sagatavojot, es varu uzticēties tieši viņai." Arī Romas katoļu baznīcas darbs ir "intīms", taču tur nepotismu pāvests aizliedza jau tālajā 1692. gadā.
Te jāatgriežas pie mūžsenās patiesības, ka Latvijā politiķi vismazāk domā par jautājumu "kā tas izskatās?" Ne mirkli neapšaubot V. Lāča meitas kvalifikācijas, es tomēr gribētu piedāvāt domu, ka gadījumā, ja visi Saeimas deputāti sāktu dot darbu radiniekiem, Saeima kļūtu par vienu lielu ģimenes būšanu, turklāt te runa ir arī par valsts līdzekļiem. Sanāk, ka V. Lācis ar ievēlēšanu Saeimā uztur nevien sevi, bet arī meitu, nevien ar darba algu, bet arī ar mājokļa kompensāciju. Taču galvenais te ir cits -- lielākoties Latvijas iedzīvotāji, protams, nepārzina Saeimas deputātu radinieku izglītības vēsturi un kvalifikācijas, ja darbs tiek dots sievai, meitai vai brālēnam nepārprotami rodas iespaids par "savējo" būšanu, un valstī, kurā politikāņi nereti domā vispirms par savu un it īpaši savu sponsoru kabatu, un tikai pēc tam par kaut ko citu, tā tomēr ir pietiekami apšaubāma rīcība.
V. Lācis šajā ziņā Saeimā nav viens, kā norādījusi Diena, radiniekiem darbu dod arī citi deputāti. Viņiem visiem būtu jāpalūkojas vārdnīcā vai Internetā zem šķirkļa "nepotisms" un jāpadomā, kāpēc šādas lietas politiski civilizētajās Rietumu valstīs tomēr tiek konsekventi noraidītas.