Georga Vilhelma Timma (Georg Wilhelm Timm, Василий Фёдорович Тимм) mantojums ieņem stabilu vietu Latvijas, Krievijas un Vācijas kultūras vēsturē. Mākslinieks ir dzimis Rīgā, tomēr mūža lielāko daļu pavadījis Krievijā un Vācijā. Pēc Vilhelma Timma nāves viņa mirstīgās atliekas tika pārvestas uz dzimteni. Timma radošo mantojumu un mākslas darbu kolekciju mākslinieka atraitne Emīlija Nikolīna Timma nodeva diviem Rīgas muzejiem. Saskaņā ar viņas testamentu 1907.gadā tika iedibināta Vilhelma Timma stipendija talantīgu Baltijas mākslinieku atbalstam, tādējādi veicinot mākslas attīstību Baltijā.
Ievērojamā mākslinieka gleznu un grafikas darbu kolekcija Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika rādīta vairākās piemiņas izstādēs. Tomēr jāatzīst, ka vienīgi šauram speciālistu lokam ir zināma Vilhelma Timma radošā darbība Vācijā, kur viņš rosīgi strādājis Berlīnes Ķeizariskās porcelāna manufaktūras keramikas darbnīcā. Tieši šī daiļrades joma māksliniekam nodrošināja slavu, atzinību, Prūsijas Mākslas akadēmijas profesora nosaukumu un nozīmīgu vietu vācu 19.gadsimta 2.puses keramikas vēsturē. Vislielākā pašlaik zināmā Vilhelma Timma keramikas darbu kolekcija glabājas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.
Pēdējo gadu pētījumi par Vilhelma Timma darbību Vācijā izgaismo līdz šim nezināmus mākslinieka darbības aspektus un papildina viņa radošo biogrāfiju ar jauniem faktiem. Šie pētījumi ļāva 2008.gada februārī sarīkot izstādi Meti un priekšmeti. Vilhelma Timma majolika, kura veidojās kā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kopprojekts. Saistībā ar šo izstādi publicēts katalogs, kas ir pirmais plašākais pētījums, veltīts Vilhelma Timma darbībai keramikā. Katalogā ievietoti Ksenijas Rudzītes (LNMM), Vivitas Buividas (RVKM) un Edvardas Šmites (LNMM) raksti, kā arī 68 krāsainas ilustrācijas. Katalogs izdots izdevniecībā McĀbols, māksliniece Ineta Sipunova. Izdevums publicēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Vladimira Pešiča finansiālo atbalstu.
Seminārā ar referātiem un attēlu demonstrējumiem uzstāsies mākslas zinātnieces Ksenija Rudzīte un Edvarda Šmite (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs), Vivita Buivida (Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs) un mākslas zinātnieks Dainis Bruģis (Rundāles pils muzejs). Aicināti piedalīties visi interesenti, tomēr dalībnieu skaits ierobežots.
Vairāk lasiet: www.lnmm.lv