1) Vairāk naudas tirgoņiem un tātad arī nodokļos
2) Cilvēki mazāk iešot uz točkām.
Ko šie argumenti nozīmē pēc būtības?
1) Vairāk naudas...
Arguments ir pareizs. Alkoholu cilvēki lietos vairāk un par to maksās. Kaut kas atleks arī valstij. Taču tad arī jāpasaka godīgi – tie ir graši, ko iegūstam uz tautas nodzirdīšanas rēķina. Tā ir apzināta atkāpšanās no tautas garīgo un fizisko veselību aizsargājošām normām par labu īslaicīgai peļņai. Kāpēc īslaicīgai? Tāpēc, ka arī, pārdodot nieres, var nopelnīt, taču turpmākās veselības problēmas liks iegūto atgriezt atpakaļ daudzkārtīgi.
2) Točku arguments...
Ir aplams apgalvojums, ka visi, kas pēc 22.00 nedabū alkoholu, skriešus skrien uz tuvējām točkām. Manuprāt, lielākā un labākā sabiedrības daļa točkām pat netuvojas. Ja alkoholu nav iespējams iegādāties legāli, tad sarūgtināti met mieru „ballītei” un, iespējams, nākamajā dienā jūtas daudz labāk. Točkas meklē tie, kuru dzeršanas atkarība jau sasniegusi zināmu slieksni, zināmu kauna, pašcieņas un arī veselā saprāta trūkumu. Tātad točku arguments ir tikai un vienīgi rūpes par marginālāko sabiedrības daļu, bet, atļaušos teikt, normāliem cilvēkiem tas ir tikai kaitējums.
Ja klasē ir 15 teicamnieki un pieci nesekmīgie, tad ir aplami mācību programmu pielāgot atpalicējiem. Izaugsmi veicina orientēšanās uz vidusslāni un augstāk. Tieši tāpat ir arī ar sabiedrību kopumā.
Secinājumi (protams, subjektīvi)
Ekonomiskā krīze Latviju piemeklējusi tik smagi galvenokārt tāpēc, ka ir iztrūkusi ilgtermiņa domāšana. Visās jomās. Ekonomiski neatkarīga var būt tikai tāda sabiedrība, kas ir vesela, izglītota, ar stipru morāli, saliedēta un motivēta kopīgiem mērķiem. Bez tā nelīdzēs ne SVF aizdevumi, ne nieru pārdošana...