"Mūzika dara pasauli labāku. To mūsu senči ir sapratuši, par to stāstījuši pasakas un dziedājuši dziesmas. Mūzika iepriecina un aizkustina ne tikai cilvēkus, bet arī zvērus, putnus un pat kokus! Tajos tālajos laikos, kad vēl nebija datoru un radio, nebija mūzikas bez muzikantiem.
Klausoties šo ierakstu, jūs dzirdēsiet ne tikai to, kā tad veicies spēlmaņiem, bet arī pašu instrumentu spēli. Reti kurā mājā mūsdienās skan kokles, ģīgas vai dūdas. Ieraugot vijoli, bērni visbiežāk to nosauc par ģitāru.
Šajā albumā būs iespēja gan apskatīt, gan ieklausīties dažādu latviešu tautas instrumentu skaņās. Un varbūt dzirdētais pamudinās jūsu lolojumu lūgt sagādāt kādu instrumentu un sākt mācīties spēlēt?!
Un pasaule kļūs labāka..." - tik tēlaini un reizē trāpīgi ieraksta veidotāja Ilga Reizniece saka darba ievadvārdos.
Ierakstā atrodamas četrpadsmit pasakas un dziesmas, savukārt buklets, kas veidots kā līdzība ar ermoņikām, apkopo ne tikai instrumentu attēlus, bet arī aprakstus par tiem. Māksliniece Ērika Māldere speciāli ierakstam veidojusi gan ilustrācijas , gan plakātu un kartiņu. Pasakas ierunājuši Ilga Reizniece un Mārtiņš Liepa, un vēl bez Ilgas muzicējuši arī Valdis un Māris Muktupāveli, Laima Jansone, Kristīne Kārkle, Gatis Gaujenieks un Egons Kronbergs, kas veidojis arī kopīgo darba skaņu pasauli. Savukārt dziesmas iedziedājušas Ilgas Reiznieces audzēknes, kuru balsis jau pazīstamas no Pasaku un Masku dziesmu ierakstiem.
Darba veidotāji novēl bērniem pacietīgi klausīties un atšķirt instrumentu skaņas un raksturu. Un varbūt arī kādam tētim un mammai dzirdētais atklās ko jaunu par it kā zināmo un pierasto