Džesijs Kuks ir arī Kanādas mūzikas balvas Juno ieguvējs kā labākais mūziķis.Dzimis Parīzē 1964. gadā, Džesijs Kuks sāka trinkšķināt rotaļu ģitāru jau trīs gadu vecumā, cenšoties atdarināt ģitārista Manitas de Plata mīmiku, kas arī dzīvoja Kamargā. Šī čigānu ģitāras leģenda, kas palika slavena, pateicoties savai draudzībai ar Pikaso, atstāja vislielāko iespaidu uz jauno Džesiju. Pēc vecāku šķiršanās puika devās līdzi mātei un māsai uz Kanādu, kur viņa bija dzimusi. Drīz viņa atklāja agrīnas muzikālas dotības savā dēlā, kas dabīgi turpinājās mācībās Eli Kassner Guitar Academy."Viennozīmīgi nebiju no tiem bērniem, kas būtu pielipis skatuvei un saviļņotu pūli. Es biju pārāk nedisciplinēts, nekad neatkārtoju uzdoto arpedžo. Vienmēr spēlēju to, ko gribēju spēlēt. Es ātri iemācījos un tad izbaudīju to," stāsta Džesijs Kuks.
Neformālas džema sesijas mājās pie tēva un dalība ikgadējā Sentmarīdelamēras čigānu mūzikas festivālā palīdzēja noslīpēt mūziķa meistarību. Starp Arlu un mātes lauku mājām pilsēta Toronto šķita galaktikas attālumā. Tur viņš turpināja klasiskās un džeza ģitārspēles studijas pašās prestižākajās mūzikas skolās, ko pēcāk centās aizmirst, iegremdējoties čigānu mūzikas daiļrades tradīcijās, kuras nepierakstot tiek nodotas no paaudzes paaudzei.
Šī pretrunīgā divējādā pieredze vēlāk tika dāsni atlīdzināta, izpaužoties viņa daudzpusīgajā muzikālajā gaumē. Tā ir skaidri un nepārtraukti redzama kaislē pētīt un sapludināt, kas ir palīdzējusi radīt to skaņu un pārliecību, ko viņš dod mums uz skatuves šodien.
Kopš muzikālās karjeras pirmsākumiem Džesijs Kuks ir ierakstījis sešus studijas albumus un apceļojis pasauli, iepazīstot pasaules mūzikas tradīcijas, kuras ir sajaucis savā neatkārtojamā stilā, ko sauc par rumbas flamenko. Papildus pārpildītajiem koncertiem un dalībai festivālos viņš ir iesildījis tādas zvaigznes kā B.B. Kings, Reijs Čārlzs un Diāna Krolla.
Biļetes uz Džesija Kuka koncertu Rīgas Kongresu namā 26. septembrī nopērkamas Biļešu servisa kasēs.