Festivāla galvenās tēmas ir improvizācija un dažādu mākslu mijiedarbības sinerģija, pievēršot īpašu uzmanību kultūrām, tehnoloģijām un to mijiedarbībai kustības kontekstā. Kā spilgtu piemēru festivāla veidotāji piedāvā iepazīties ar buto deju Latvijā Simonas Orinskas vadītā ievadnodarbībā 25.novembrī, kā arī viesmākslinieku meistarklasēs 26. un 27.novembrī. Festivālā viesojas buto dejotāja Ken Mai (Japāna/Somija), Daniels Birds (Lielbritānija) un Elzbieta Rojeka (Polija). Ar buto dejas izrādēm skatītāji aicināti iepazīties 26.novembrī kino "Rīga" mazajā zālē, bet tematiskajā vakarā „Kas ir Buto?” varēs uzzināt vairāk par buto saknēm, attīstību un izpausmēm.
Festivālā arī viesojas Celso de la Molina (Čīle/Somija), kā meistarklasē humoristiskā gaisotnē piedāvājam apgūt kā izpaust emocijas bez vārdiem. Ineses Upenieces praktiskajās ievadnodarbībās varēs iepazīties ar dejas kontaktimprovizācijas pamatiem, savukārt Mans Erlandsons (Zviedrija) un Jūlija Meļņika (Lietuva) vadīs dejas kontaktimprovizācijas meistarklašu ciklu par kustības plūsmu, savienošanos un maģiskā kontakta izjūtu.
Meistarklašu ietvaros horeogrāfs Arnis Siliņš vadīs īpašu dejas meistardarbnīcu, radot skici mūsdienu dejas izrādei "Sarga Maska un Trīs Vērpējas". Skici varēs skatīt 28.novembrī, un tam sekos starpnozaru improvizācijas "CUE" vakars, kurā iedvesmas impulsus radīs skaņu impromptu kolektīvs "Bērnu rīts".
Savukārt Festivāla noslēguma vakarā 29.novembrī kino "Rīga" lielajā zālē skatītāji tiek gaidīti uz dejas un teātra svētkiem, kuros uzstāsies festivāla viesi.
Festivāla iniciators ir radošā apvienība "Skatuves mākslu laboratorija", un projekts tiek realizēts ar Ziemeļu Kultūras fonda Norden, Latvijas Kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes Kultūras pārvaldes atbalstu.
Biļetes uz izrādēm "Biļešu servisa" kasēs no 11. novembra.
Lasiet vairāk: www.i-deja.lv