Pirmo reizi Zirgu pasta tolaik vēl nelielās un pieticīgās trīs telpās topošie aktieri un režisori profesoru Annas Eižvertiņas, Edmunda Freiberga un Pētera Krilova vadībā ienāca 1993. gada 10. decembrī, bet visa, daudzu gadu garumā neremontētā, tomēr ar īpašu atmosfēru bagātā ēka akadēmijas rīcībā nonāca 1997. gada rudenī, pārņemot to no Lietišķās mākslas koledžas.Rekonstrukcijas būvdarbi bija sarežģīts uzdevums visām iesaistītajām pusēm, jo nācās renovēt ne tikai namu cienījamā vecumā ar kultūrvēsturisku vērtību, bet arī pielāgot to specializētam mācību procesam, tai skaitā nodrošinot ēkas pieejamību personām ar funkcionāliem traucējumiem.
Latvijas Kultūras akadēmija var lepoties ar pirmo ēku visā Latvijas vēsturē, kas atbilst topošo dramatiskā teātra aktieru, režisoru un laikmetīgās dejas horeogrāfu profesionālajai apmācībai. Šobrīd Zirgu pasts ir ieguvis jaunu veidolu, saglabājot savu pievilcību un auru, kas panākts, vēsturiskās arhitektūras liecības iestrādājot jaunos dizaina elementos.
Tas bija iespējams, pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstītajam Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzfinansētajam projektam Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras studiju bāzes ēkas rekonstrukcija un pieejamības nodrošināšana personām ar funkcionāliem traucējumiem. Projektēšanas darbu veica SIA Arhitektu birojs Krasts, rekonstrukcijas būvdarbus veica SIA RE&RE, būvuzraudzību nodrošināja SIA Forma 2. Projekta vadītājas pienākumus veica Sanda Putirska.