Brīvdienās strādājuši vairāki simti ceļu policistu, reidi notikuši visā Latvijas teritorijā, sacīja Ķuzis.
Valsts policijas Prevencijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre Latvijas Radio šorīt sacīja, ka šajos Jāņos tendence līdzīga kā iepriekšējos gados - salīdzinoši neliels satiksmes negadījumu skaits un vairāk nekā ikdienā reģistrēti gadījumi, kad transporta līdzeklis vadīts reibumā.
Svētdien, 24.jūnijā, reģistrēti 22 negadījumi, trijos no tiem cietuši cilvēki. "Salīdzinot ar ikdienu, tas ir maz," sacīja Mistre.
23.jūnijā transporta līdzekli reibumā vadījuši 95 vadītāji, no tiem 70 velosipēdisti, 25 automašīnu vadītāji. Svētdien, 24.jūnijā reģistrēti 111 gadījumi, kad transporta līdzeklis vadīts reibumā, no tiem 77 velosipēdisti, 34 autovadītāji. Šogad ir par deviņiem reibumā pie stūres braukušo autovadītājiem vairāk nekā pagājušajos Jāņos.
Mistre sacīja, ka parasti transporta līdzekļu vadītājiem konstatēts pusotras, divu un vairāk promiļu reibums, kas liecina, ka alkohols lietots vai nu ilgstoši, vai lielos apjomos. Par šajos Jāņos konstatēto promiļu lielumu pagaidām statistika nav apkopota.
Mistre norādīja, ka dzērājšoferu problēma ir aktuāla visā Latvijā.
Uz jautājumu, kāpēc palielinājies reibumā braukušo velosipēdistu skaits, Mistre sacīja, ka šāda tendence parādījās pirms diviem gadiem, kad stājās spēkā jaunie bargie sodi autovadītājiem. Velosipēdistam par braukšanu reibumā var piemērot tikai naudassodu no 30 līdz 120 latiem, savukārt autovadītājam ir gan naudassods, gan tiesību atņemšana un atkarībā no promiļu daudzuma arī administratīvais arests līdz 15 diennaktīm.