Apsūdzības Maksimam Kisļakam, Leonīdam Ivanovskim un Ivaram Žagatam prokurore Vita Hutore uzrādījusi par valsts amatpersonas bezdarbību, ja tas izraisījis smagas sekas.
Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz sešiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Divi no vainotajiem ugunsdzēsējiem ir virsnieki, kas tajā liktenīgajā naktī notikuma vietā organizēja glābšanas darbus.
Jau vēstīts, ka Valsts policija (VP) 2007.gada sākumā pēc gadu ilgas izmeklēšanas nekonstatēja pārkāpumus notikušā traģiskā ugunsgrēka Mirdzas Ķempes ielā dzēšanā un Ģenerālprokuratūras sākto kriminālprocesu par valsts amatpersonas bezdarbību izbeidza, taču pēc neilga laika prokuratūra kriminālprocesu atjaunoja un nodeva atpakaļ izmeklēšanai VP.
Toreiz pēc ugunsgrēka uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādināja VUGD priekšnieku Ainaru Penci. VUGD dienesta pārbaudē nekādi ugunsdzēsēju pārkāpumi netika konstatēti, tieši otrādi – atklāts, ka ugunsdrošības noteikumi nav ievēroti degušajā dzīvoklī un dažādi apstākļi, piemēram, dzelzs durvis un ar iedzīvotāju automašīnām pilnais pagalms, traucēja glābšanas darbus.
Dienesta izmeklēšanu sāka pēc ugunsdzēsēja Arvīda Vilcāna sūdzības. Vilcāns apgalvoja, ka Pencis valdībai sniedzis nepatiesu informāciju par ugunsgrēka apstākļiem. Pārbaudē pārkāpumus nekonstatēja, un Penci atjaunoja darbā.
2006.gada 6.janvāra naktī Mežaparkā, Mirdzas Ķempes ielā, traģiskā ugunsgrēkā gāja bojā četri cilvēki, tostarp divi bērni. Ugunsgrēks izcēlās 8.stāva dzīvoklī, un liesmas strauji izplatījās, tāpēc ģimene izvēlējās izlēkt pa logu, lai tādējādi mēģinātu izglābties.
Pēc lēciena uz vietas gāja bojā tēvs, māte, kā arī dēls. Bet zēns un meitene ļoti smagā stāvoklī tika ievietoti slimnīcā, kur meitenīte mira.