Parlamentārietis apsvērs, vai šo Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.
Tutins bija lūdzis pielaides piešķiršanu pēc ievēlēšanas Saeimas Nacionālās drošības komisijā (NDK).
Tutins NDK tika ievēlēts jūnija otrajā pusē. Viņš sāka strādāt NDK Valērija Agešina vietā, kurš pašvaldību vēlēšanās tika Liepājas domē.
Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs aģentūrai LETA sacīja, ka Tutins ir pārsteigts par šādu lēmumu un grib zināt tā iemeslus. Urbanovičs kritizēja šo situāciju, uzsverot, ka tagad "specdienestiem vajadzētu pateikt, ko viņi grib, vai [NDK] nevajag nevienu no Saskaņas". "Lai pasaka, ko viņi grib," atkārtoti sacīja Urbanovičs.
Viņš arī neticot, ka dienesti sāk interesēties par cilvēku tikai tad, kad viņš tiek nominēts kādam amatam. Taujāts par iespējamu frakcijas rīcību, Urbanovičs pauda, ka vispirms Saskaņa varētu lemt, vai vēlas piedalīties "šajā cirkā". Viņaprāt, šādi "specdienesti var kādam politiķim aizšķērsot ceļu politikā".
Lai deputāts varētu piedalīties NDK sēdēs, viņam ir nepieciešamas pielaide valsts noslēpumam. NDK priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA skaidroja, ka komisijas sēdes ir slēgtās un deputātiem nepieciešamas pielaide valsts noslēpumam, lai iepazītos ar ierobežotas pieejamības informāciju, kas nepieciešama darbam komisijā.
Iepriekš ziņots, ka pašlaik no Saskaņas deputātiem pielaide valsts noslēpumam ir, piemēram, Igoram Pimenovam, kurš strādā arī Oligarhu lietas parlamentārās izmeklēšanas komisijā.
papildināta visa ziņa
Jēkaups