VARAM būtiskākie iebildumi saistīti ar pašvaldības plāniem šķirotu atkritumu dalītas vākšanas sistēmu Rīgā ieviest pakāpeniski. Šāda sistēma visā Latvijā teritorijā ir jāievieš līdz 2015.gada 1.janvārim.
Vienlaikus VARAM vērš pašvaldības uzmanību uz rīcības trūkumu saistošajos noteikumos neatrunātās situācijās, piemēram, kā tiks risināta situācija ar atkritumu tvertņu izvietošanu, kad blakus esošo īpašumu īpašnieki, tiesiskie valdītāji vai pārvaldnieki par to nespēj vienoties. Tāpat nepieciešams noteikt minimālo sadzīves atkritumu savākšanas biežumu, definējot sadzīves atkritumu izvešanas biežumu gan privātmājām, gan daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, kā arī noteikt kārtību sadzīves bīstamo atkritumu apsaimniekošanai Rīgas pilsētā.
Tāpat VARAM iebilst pret pašvaldības lēmumu bioloģiski noārdāmo atkritumus pielīdzināt sadzīves nešķirotajiem atkritumiem, jo to apglabāšana ir pretrunā ar normatīvajā regulējumā par atkritumu poligoniem uzstādītajiem mērķiem - samazināt apglabājamo bioloģiski noārdāmo atkritumu daudzumu.
Izvērtējot saistošos noteikumus, VARAM secinājusi, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas noteikšanas kārtībā minētā pieeja pašvaldībā, piemērojot koeficientu 0.2 sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātajam tarifam par sadzīves atkritumu apglabāšanu Rīgas pilsētas atkritumu poligonā, attiecinot uz vienu kubikmetru sadzīves atkritumu, nav pamatota ne ar Latvijas normatīvajos aktos ietverto tiesisko regulējumu, ne ar faktisko situāciju.