Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atkritumu apsaimniekošana

Ārkārtas stāvoklis saglabājas

Pēc ilgām un karstām debatēm ceturtdien Saeima atbalstīja Ministru kabineta (MK) lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. Par MK lēmumu nobalsoja 59 deputāti, viens deputāts atturējās, bet 24 balsoja pret. Debatēs vairāki deputāti no KPV LV frakcijas un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) frakcijas pauda neapmierinātību, ka MK un Saeimai kārtējo reizi ir "jāsavāc atkritumi, kurus radījusi Rīgas dome". Abu frakciju deputāti norādīja, ka plāno balsot pret, un aicināja arī pārējos deputātus neatbalstīt ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Rīgā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide, aģentūrai LETA pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.

Atkritumus Rīgā turpinās izvest trīs uzņēmumi

Sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas dome "sadalījusi" arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Tīrīga: Esam gatavi nekavējoties uzsākt darbu

AS Tīrīga šobrīd turpina savu operatīvo darbību, vienlaikus to nodrošinot maksimāli efektīvi, lai tad, ja tiesa Konkurences padomes (KP) lēmumu par pagaidu noregulējumu atzīst par prettiesisku, uzņēmums spētu nodrošināt pakalpojuma sniegšanu, norāda Tīrīga valdes priekšsēdētājs Guntars Levics.

Valdība izsludina ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā

Neskatoties uz Konkurences padomes vadītājas Skaidrītes Ābramas pausto un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) izteikto pārliecību, ka valdībai nav jāiesaistās Rīgas atkritumu apsaimniekošanas problēmu risināšanā, jo tas ir Rīgas domes kompetencē, ministri tomēr lēma atbalstīt VARAM sagatavoto rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā.

Arī Eco Baltia vide gatava turpināt apkalpot klientus Rīgā

Kamēr Rīgā netiek rasts cits tiesisks risinājums atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanas nepārtrauktībai, kas saskanētu arī ar Konkurences padomes (KP) pozīciju, visefektīvākais pagaidu risinājums būtu saglabāt esošo operatoru klientu sadalījumu un līgumus, kas gadu laikā izveidojies konkurences rezultātā, aģentūrai LETA sacīja SIA Eco Baltia vide valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide