Viņš norādīja, ka atšķirības normatīvajos regulējumos var radīt situācijas, kurās Latvijas ražotājiem piemēroti stingrāki noteikumi nekā kaimiņvalstu uzņēmējiem, ietekmējot vietējo tirgu un konkurētspēju.
"Šī problēma uzsver nepieciešamību pēc saskaņotākas regulatīvās pieejas starp Baltijas valstīm un Eiropas Savienības līmenī," atzīmēja Lapsa.
Vienlaikus viņš minēja, ka viena no aktuālākajiem nozares izaicinājumiem būs arī starptautisko interneta tirgotāju regulēšana. "Liela daļa šo tirgotāju neievēro Latvijas likumdošanas prasības par iepakojumu apsaimniekošanu," uzsvēra Lapsa.
Viņaprāt, svarīgi stiprināt uzraudzību pār interneta tirdzniecību, lai nodrošinātu, ka visi tirgotāji ievēro normatīvos aktus un maksā dabas resursu nodokli.
Kā praktisku un reāli ieviešamu regulējumu Lapsa uzskata publiskā iepirkuma regulējumu, ieviešot tajā prasību piegādātājiem apliecināt, ka par visām iepirkumā iekļautajām precēm ir nomaksāts dabas resursu nodoklis (DRN). "Tas palīdzētu nodrošināt caurskatāmību un godīgu konkurenci," viņš skaidro.
Uzņēmuma mērķi šogad ir vērsti uz ilgtspējīgu attīstību, sabiedrības izglītošanu un plašāku dalīti savākto atkritumu apsaimniekošanas iespēju nodrošināšanu, norādīja Lapsa.
Kā vienu no galvenajiem uzņēmuma fokusiem Lapsa atzīmēja iedzīvotāju izglītošanu par atkritumu šķirošanu un pārstrādes nozīmīgumu. Šogad uzņēmums plāno paplašināt sabiedrības iesaisti, organizējot jaunas izglītojošas kampaņas, norādīja Lapsa.
Jau pērn uzņēmums īstenoja vairākas iniciatīvas, piemēram, materiālu vākšanas konkurss skolēniem "Tīrai Latvijai", bez maksas lieko elektrotehniku, tekstilu, lielgabarīta atkritumus un stikla iepakojumu nodošanu "TīrMājas" akcijā un citas akcijas.
"Zaļā josta" apgrozījums 2023.gadā bija 14,699 miljoni eiro, kas ir par 22,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieaugusi par 70,2% - līdz 2,206 miljoniem eiro.
"Zaļā josta" reģistrēta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens miljons eiro. Uzņēmuma kapitālā 55% pieder AS "CleanR grupa", bet 45% - AS "Bao", kuras īpašnieki ir Jānis Vilgerts (80%) un Māris Kalniņš (20%).
"CleanR grupas" koncerns 2023.gadā strādāja ar 102,023 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 49,2% vairāk nekā 2022.gadā, bet koncerna peļņa pieauga par 93,7% - līdz 10,243 miljoniem eiro.
Kompānija "CleanR grupa" reģistrēta 2014.gadā, un tās līdzšinējais pamatkapitāls bija 346 000 eiro. Līdz šim "CleanR grupas" kapitālā 92,07% piederēja Guntara Kokoreviča SIA "TAK Capital", bet 5,88% akciju īpašnieks bija Harijs Krongorns. Jurim Gulbim piederošo personāla akciju apjoms palicis nemainīgs - 2,06%. "CleanR grupa" obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".