"Tas nav ētiski un attaisnojami turēt kažokzvērus sprostos tik triviāla iemesla dēļ kā mode. Pat, ja viņi būtu pieradināti, tad tāpat tas nebūtu pieļaujams - novilkt dzīvniekam kažoku, lai to uzvilktu mugurā," sacīja L.Siliņa.
Jautāta, vai biedrībā runāts par zvēraudzētavu uzņēmēju ekonomisko stāvokli, ja audzētavas tās slēgtu, L.Siliņa atzina, ka Latvijai būtu jāpārņem citu valstu pieredze un jāievieš pārejas periods. "Nīderlandē arī pērn aizliedza un, kā jebkuru nozari slēdzot, noteica pārejas periodu. Uzņēmējam šajā laikā jāpārorientējas un jābeidz darbība. Nav tā, ka mums nerūp nekas, kas notiek, bet mēs uzskatām, ka, nosakot pārejas periodu, cilvēki varēs pārkvalificēties. Uzņēmējiem arī tiek izmaksātas kompensācijas. Domāju, ka visiem tas nāks par labu," sacīja biedrības pārstāve.
Viņa arī norādīja, ka patlaban ir astoņas ūdeļu un lapsu audzētavas. L.Siliņa arī sacīja, ka, pieņemot šādus likuma grozījumus, no nevajadzīga kaitējuma ik gadu tiks pasargātas ap 300 000 ūdeļu, 9000 lapsu un 3000 šinšillu.