"Šo darbu pašvaldībai bija jāveic jau sen, tas neprasa nedz lielus ieguldījumus, nedz ilgu laiku. Un tas ir pavisam reāls solis ceļā uz māju siltināšanu un mazākiem rēķiniem. Turklāt siltināšana un renovācija paaugstina arī pašas mājas un tajā esošo dzīvokļu vērtību un pagarina šo māju kalpošanas laiku," uzsver I.Antāne.
2008.gadā Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) uzsāka energoauditu veikšanu Rīgā, taču tas netika darīts sistemātiski un konsekventi, turklāt auditi un siltināšana netika nosprausta kā prioritāte. Arī REA plāni par dzīvojamo māju renovāciju pēc energoauditu veikšanas nepiepildījās domes atbalsta trūkuma dēļ.
"2008. gadā 20 māju energoauditiem tika piešķirti 10 000 latu. Kopumā galvaspilsētā ir ap 15 dažādu tipveida māju sēriju. Tagad, atliekot visnotaļ interesanto, taču nebūt ne prioritāro garākā soliņa projektu Ziepniekkalnā, ar tam paredzētiem 160 000 latu, pietiktu gan auditiem, gan projektu izstrādei. Piekrītat, soliņš uz renovētu un nosiltinātu māju fona izskatītos daudz labāk, nekā blakus vēju plosītām un caurpūšamām fasādēm," norāda mēra amata kandidāte.
Ja citās Latvijas pašvaldībās siltināšanas process ir gājis uz priekšu, tas ir iespējams arī Rīgā. Tikai nepieciešams nospraust kā prioritāti vairāk nekā 4000 māju iedzīvotāju intereses un risināt esošās problēmas, nevis tikai tās uzskaitīt, kā tas notiek pašlaik, piebilst I.Antāne.