Jau vēstīts, ka pašlaik Edvards Snoudens atrodas Krievijā, Maskavas starptautiskās lidostas Šeremetjeva tranzīta zonā. Viņam ir nobloķēti gan dokumenti, gan bankas konti. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir izteicies, ka Krievija nekad nevienu neizdod, taču E.Snoudenam, ja viņš vēlas rast politisko patvērumu Krievijā, ir jāpārtrauc slepenās informācijas nopludināšana. Savukārt E.Snoudens jau ir paziņojis, ka atsauc patvēruma pieprasīšanu Krievijai. Visas Eiropas valstis, kurām E.Snoudens ir lūdzis politisko patvērumu ir viņa pieprasījumu noraidījušas.
Savukārt, 3.jūlijā piespiedu nolaišanos Vīnē bija spiesta veikta Bolīvijas preizdenta lidmašīna, kas devās mājup no Krievijas, jo bija aizdomas, ka tajā atrodas E.Snoudens, un, balstoties uz šīm aizdomām, Francija Bolīvijas prezidenta lidmašīnu neielaida savā gaisa telpā. E.Snoudens gan šajā lidmašīnā atrasts netika.
Politologs Kārlis Daukšts portālam Diena.lv prognozēja, ka situācijas atrisinājumu noteiks "tirgošanās rezultāts starp Krievijas un ASV specdienestiem. Iespējama ir arī kāda apmaiņa ar personām, es neizslēdzu, ka Krievija varētu izdot Snoudenu ASV apmaiņā pret ASV par ieroču tirdzniecību notiesāto Viktoru Butu". K.Daukšts atzina, ka E.Snoudens pašlaik ir bezizejas situācijā, jo viņam ir bloķēts gan bankas konts, gan dokumenti, faktiski viņam ir, vai nu jāpieņem politiskais patvērums Krievijā (protams, saskaņā ar šīs valsts noteikumiem) vai jācer, ka viņu no Krievijas izvedīs kādas citas valsts lidmašīnā.
Pēdējais variants gan ir maz ticams, jo gadījums ar Bolīvijas prezidenta lidmašīnu liecina, ka ASV ir cieši apņēmusies neļaut E.Snoudenam pamest Krieviju. Tas nozīmē, ka ASV sabiedroti vienkārši šādu lidmašīnu neielaistu savā gaisa telpā.
Ārpolitikas eksperte Žanete Ozoliņa portālam Diena.lv atzina, ka E.Snoudens no radušās situācijas neizies kā varonis. Eksperte neizslēdza, ka Krievija par spīti V.Putina teiktajam varētu izdot E.Snoudenu ASV apmaiņā pret kādu labumu sev.
Arī Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Toms Rostoks portālam Diena.lv norādīja, ka "Krievija varētu padarīt Snoudenu pieejamu ASV kādas savstarpējas tirgošanās rezultātā".
Visi aptaujātie eksperti norādīja, ka neuzskata E.Snoudenu par simtsprocentīgu ideālistu un cīnītāju par demokrātijas vērtībām. T.Rostoks pauda savu pārliecību, ka "Snoudens vēlējās gan aizstāvēt demokrātijas vērtības, gan ļoti labi nopelnīt, par to vēlāk sarakstot un izdodot grāmatu". "Es arī uzskatu, ka ASV savos spiegošanos apmēros ir gājusi par tālu un pārkāpusi robežas, kuras nevajadzēja pārkāpt. Tāpat domāju, ka rīcība ar Bolīvijas prezidenta lidmašīnu bija pārspīlēta," sacīja T.Rostoks.
T.Rostoks un Ž.Ozoliņa pauda izbrīnu, ka E.Snoudens jau sākotnēji nesaprata, ka, pēc šāda apjoma slepenās informācijas nopludināšanas, viņam tiks atteikts politiskais patvērums ikvienā Eiropas valstī, kā arī ikvienā NATO valstī. Viņam bija jāsaprot, ka par viņa tiesībām iestāsies tieši nedemokrātiski režīmi, tādējādi viņš pats nonāks pretrunā ar savu sākotnējo mērķi – aizstāvēt demokrātiskās vērtības, atzina eksperti.