Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā +2 °C
Sniega pārslas
Otrdiena, 14. janvāris
Roberta, Roberts, Raitis, Raits

Eksperte: Skolās vēlama vienota reakcija uz skolēnu uzvedības pārkāpumiem

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
>19.10
&
nevari iemācīt cienīt citus GODĪGUS cilvēkus? Pats cieni? Vis jau gan nav jāciena.
>08.08
&
Kurš izturas selektīvi pret tiem, kas labi mācās un uzvedas, nevienam tas nav liegts, nebūs selekcijas. Paši viņi selektējas pēc brīvas gribas.
Komisārs Reksis
K
Labi, ka beidzot vezums ir izkustējies. Agrāk bieži ir izskanējis viedoklis, ka skolai nav jāaudzina bērni, jo tas esot vecāku uzdevums, skolai tikai jāmāca, jādod zināšanas u.tml. Bet problēma jau ir tā, ka vecāki mājās nevar iemācīt bērnam uzvedību lielā vienaudžu grupā, jo ģimenē šāda situācija vienkārši nepastāv. Labākajā gadījumā ģimenē ir abi vecāki, vecvecāki un vairāki bērni - brāļi un māsas, kur tad acuraugs var trenēties savstarpējās attiecībās. Bet 20 - 30 gab. viena vecuma bērnu - te pedagogam vajadzīgas īpašas iemaņas, lai grupā izveidotu labvēlīgas un konstruktīvas savstarpējās attiecības, bez kurām mācību process nemaz tā īsti nevar sākties. Visu attiecību pamatā pirmkārt būtu jāliek cieņa, un pie tam ne tikai skolā, bet arī Saeimā, televīzijas raidījumos, interneta komentāros, ikdienā uz ielas utt.
!
!
Pārgudrs teksts, kas nav domāts cilvēkiem. Ieteikums pamācīties vienkāršrunu.
vvvv
v
ja nav mīlestības pret to, ko dara, tad nelīdz nekas. Mana pieredze rāda, ka tieši tas visvairāk pietrūkst. Un bērni to sajūt vislabāk. Skolotāji, vecāki, apkārtējie nemīl viens otru, sevi, dzīvi, visi tikai cīnās. Nu tad arī attiecīgi bērni atspoguļo to, ko sajūt gan pret sevi, gan vispār savā apkārtnē. Nekādi kopīgi noteikumi utt, formāla pieeja neko nekad nemainīs. Viss mākslīgais ir postošs. Bet labais - vienkāršs.
No Zviedrijas
N
Visiem skolotājiem un tiem vecākiem, kuriem ir bērni ar uzvedības problēmām vai mazie dīvainīši, silti ieteiktu izlasīt Austrālijā dzīvojošā angļu psihologa Tony Attwood rokasgrāmatu Complete Guide to Asperger's Syndrome - rakstīta pedagogiem, vecākiem u.c. interesentiem. Un iespējams jūs jaunā gaismā ieraudzīsiet ne tikai mazo dīvainīti/dauzoņu, bet arī paši sevi vai sava bērna otro vecāku. Asperger, ADHD ir sastopamākas nekā jums šķiet - ne tikai starp bērniem, bet arī pieaugušajiem. Bez zināšanām jūs nereti meklējat melnu kaķi tumšā istabā - iededziet gaismu.
No Zviedrijas
N
Googlēt taču proti? Pēc lasītāju viedokļa neprofesionālim vislabāk saprotamā literatūra, kāda ir pieejama šajā nozarē. Ja tev ir kas labāks zināms - nekautrējies un padalies.
  • 0
  • 0
!
!
Tas Etvuds kāds dievs, vai? Kārtējais literāts ar kārtējo teoriju, ne?
  • 1
  • 0
umka
u
Tur jau ir tā nelaime, šis akadēmiskums ir latviešu skolas 200 gadu nelaime. Iegaumēšana pret loģiku. Praktiski visi mācību priekšmeti veidoti tā, lai iedzītu riebumu. No pieredzes, paziņam atnāk meita no skolas un paziņo, ka viņai tā matemātika riebj! Kas jādara lai foršu priekšmetu padarītu par ienaida objektu? Raksta autore nav iedziļinājusies milzīgajā plaisā, kā māca bērnus tur, un kā bērnus māca šeit. Latvijas izglītības modelis veidots uz personības iznīcināšanu, ne tās izcelšanu. No pieredzes varu ieteikt, vecāki, ja variet, pirmās 4-6 klases laižiet bērnus kāda privātskolā, kur izglītība būvēta uz demokrātijas pamatiem! Tālāk jau Jūsu bērna pašapzinu neiznicinās neviens!
Maija
M
Un mums nāktu ļoti par labu, ja mēs paskatītos arī uz to , kā valstīs, kurām vēlamies līdzināties, ģimenēs izturas pret bērniem. Tur nav iedomājams, ka vecāki, palaižot mazo skolā, ar to brīdi visu atbildību par sava bērna dzīvi noveltu uz skolas pleciem. Laura Hirsto raksta, ka skola var palīdzēt vecākiem bērnu audzināšanā. Kā ir pie mums? Vecāki atsakās palīdzēt skolai.
  • 0
  • 0
Maija
M
Riebums ir reakcija, ko izjūt bērns, ja nav ticis galā ar grūtībām. Šādi brīži ir katra cilvēka pieredzē. Ja pieaugušie (šeit domāti vecāki) nevis palīdz savam bērnam ar matemātiku tikt galā, bet pieslēdzas mazā šī brīža nepatikai, tad, pirmkārt vecāki paši vēl ir bērni, otrkārt, mazais tā arī netiks uz priekšu. Tas brīžiem ir smieklīgi, kā vecāki kategoriski izvairās no procesa, kas saucas "palīdzēt bērnam iemācīties mācīties."
  • 0
  • 0
Ieva
I
Radošās spējas, tas nozīmē: "Ne par ko neklausīšu!"?
SandrisR
S
Galvenais, lai jaunā paaudze nejustu selektīvu attieksmi tāpēc, ka vēl bērni. Katra prasība ir loģiski jāpamato paskaidrojot uzsverot, ka skola nav audzināšanas, bet gan izglītības iestāde, kurā jārespektē vispārīgi noteikumi(tā saucamajiem pieaugušajiem arī) un katra tiesības būt citādākam, ko nosaka ģimene.
Ieva> SandrisR
I
Ģimenes mēdz ļoti daudz ko noteikt, un, ja to visu uzskatīs par tiesībām, tad skolās bez armijas ar stroķiem vispār nekas nenotiks. Un skola ir vispiemērotākā vieta, kur uzskatāmi parādīt, ka ikdienā citādāki (lasi: diktēt prasības) var atļauties būt tikai talantīgie un tie, kam rokās ir stroķis. Pārējiem tomēr ir jārēķinās, ka pasaulē tomēr ir vai nu jāsadarbojas, vai jārēķinās ar citu interesēm, turklāt interese sadarboties ir noteikti liekama pirmajā vietā.
  • 3
  • 1

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē