"Jānorāda, ka biedrības Progresīvie veiktie aprēķini par šāda nodokļa ieviešanas fiskālo ietekmi ir nepareizi, tas nav fiskāli neitrāls priekšlikums, pat ņemot vērā atgriezeniskos efektus. Jo likmes palielinājums sākot no 800 latiem, par katru nākamo latu nosakot 25 % IIN likmi un sākot no 1500 latiem, par katru nākamo latu nosakot 30 %, nespēs kompensēt likmes samazinājumu uz 15%, kā arī atvieglojumu par apgādībā esošu personu un neapliekamā minimuma palielināšanu uz 150 latiem," uzsvēra A.Jarockis.
"Finanšu ministrija atbalsta un iestājas par darbaspēka nodokļu samazināšanu, tāpēc tā atbalsta jau uzsākto reformu darba spēka nodokļu politikā, kas paredz iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšanu šogad līdz 24%, līdz 22% 2014.gadā, un 2015.gadā samazināt vēl līdz 20%,"pastāstīja A.Jarockis.
Jau ziņots, ka šī gada 7. martā biedrība Progresīvie vērsās pie Finanšu ministrijas ar konkrētiem priekšlikumiem par progresīvās nodokļu sistēmas ieviešanu Latvijā, minot arī noteiktas procentu likmes.