Viņš domā, ka valsts uzdevums, palīdzot uzņēmējiem, ir piesaistīt "lielus investorus, kas varētu apaugt ar mazajiem uzņēmumiem". "Varbūt tuvājakā laikā valsts sāks domāt par šīm lietām. Liela daļa cilvēku, kuri ir varas, par to nedomā," sacīja uzņēmuma direktors.
Lai uzsāktu uzņēmējdarbību, ir jābūt piemērotai videi - attīstītai infrastruktūrai. Kā vēl vienu valsts atbalsta pamatlietas A.Svarenieks minēja komunikāciju un prognozējamību.
Viņaprāt, tās nozares, kas ir sadrumstalotas, lēnām apvienojas, jo saprot, ka bez "lieliem spēlētājiem" nav iespējams attīstīties. A.Svarenieks domā, ka mazie uzņēmumi nevarēs attīstīties, ja "mazi uzņēmumi viens otram pārdos bulciņas". "Iekšējais patēriņš ir neliels, bet eksportā mūs neviens negaida," teica uzņēmējs. Viņš atzīmēja, ka Latvijā nav tādu kapitālsabiedrību, kas varētu veidot lielus uzņēmumus.
Kā vienu no valsts problēmām uzņēmējs minēja bezdarbnieku kursu apguvi. Viņaprāt, ir jādomā par to, kādi uzņēmumi un darbinieki nepieciešami, nevis jāpiedāvā kursi, kur cilvēki masveidā kļūst par frizieriem, manikīrēm, u.c.
Atceroties sava biznesa veidošanu 1991. gadā, A. Svarenieks norādīja, ka tajā laikā bija daudz vieglāk, jo nebija konkurences un cilvēki bija pirktspējīgi. "Tagad viss ir mainījies. Ar katru gadu arvien mazāk varēs iespiesties klasiskajās nišās. Tas izdosies vienīgi kādiem īpatņiem, talantīgiem māksliniekiem un, iespējams, biznesā, kas saistīts ar sportu," domā uzņēmējs.