Kalniņš pēc tikšanās sacīja, ka viņš Krievijas vēstniekam ir skaidrojis, ka parlamentā tiek iesniegti dažādi likumprojekti, tostarp arī populistisku iemeslu dēļ. Ārlietu komisijas vadītājs norādīja, ka šis jautājums vēl tiks skatīts, taču neprognozēja, kāda būs nacionālās apvienības priekšlikuma virzība.
Vešņakovs tikšanās laikā esot iebildis pret viena vēsturnieka izteikumiem laikā, kad Saeimā notika publiska diskusija par 16.martu. Kalniņš vēstniekam norādījis, ka Latvijā kā demokrātiskā valstī netiek ierobežota dažādu viedokļu izteikšana.
Vešņakovs sarunā ar mediju pārstāvjiem atzina, ka leģionāru jautājums ir saistīts ar sarežģīto vēsturi. Tomēr esot jāņem vērā, ka Latvijas oficiālais viedoklis esot tāds, ka leģionāri ir bijuši apstākļu upuri, nevis varoņi, piebilda Krievijas pārstāvis.
Jau ziņots, ka VL-TB/LNNK izstrādājusi likumprojektu par Latvijas brīvības cīnītāja statusa noteikšanu, paredzot juridiska statusa, ikmēneša pabalsta, kā arī īpašas krūšu nozīmes piešķiršanu tiem karavīriem, kuri Otrā pasaules kara laikā piedalījās bruņotā cīņā pret Padomju Savienību, tostarp leģionāriem.
Koalīcijas sadarbības padome šo jautājumu 19.marta sēdē neskatīja, savukārt premjers Valdis Dombrovskis (V) iepriekš pauda uzskatu, ka šī iecere ir jāvērtē, taču viņa pirmā reakcija esot skeptiska.