Kopumā līdz 22.jūnijām LIC ērces bija noņemtas 548 cilvēkiem, savukārt izmeklējumiem LIC laboratorijā jau ir nosūtītas 976 ērces.
Šogad no LIC stacionārā ir izrakstījušies 14 pacienti, kas slimoja ar ērču encefalītu, un pieci Laima slimības pacienti. Patlaban slimnīcā ārstējas vēl desmit encefalīta slimnieki, kā arī viens cilvēks, kas slimo ar Laima slimību.
Lai mazinātu ērču piesūkšanās risku, LIC speciālisti aicina ievērot piesardzības pasākumus: jāģērbjas gaišās drēbēs, lai rāpojošā ērce uz tām būtu viegli saskatāma, bikšu gali jāsaliek zeķēs, aprocēm un apkaklei jābūt cieši piegulošām, jānēsā cepure vai lakats, lai ērce nepiesūktos galvas ādai. Pēc pastaigas ieteicams rūpīgi pārbaudīt apģērbu un aplūkot ķermeni. Arī dabas veltes pirms ienešanas mājās nepieciešams kārtīgi apskatīt un nopurināt.
Ja ērce piesūkusies, tā jānoņem pēc iespējas ātrāk, lai mazāk encefalīta vīrusa nonāktu cilvēka organismā. Kukaini nedrīkst saspiest, jo citādi brūcē var nonākt Laima slimības baktērijas.
Vispirms ērcei uzliek spirtā, degvīnā vai smaržās samitrinātu vati, kas atslābina ērces muskulatūru. Nekādā gadījumā nedrīkst izmantot eļļu vai sviestu, jo tas kukainim izraisa vemšanu, veicinot slimības ierosinātāju iekļūšanu organismā. Pēc dažām minūtēm ērci satver ar pinceti pēc iespējas tuvāk snuķītim un, ceļot uz augšu, izvelk. Ja nav pincetes, var izmantot diegu, to apsienot ap ērces snuķīti, un, velkot aiz abiem galiem, ērci izvelk. Ērces koduma vietu apsmērē ar dezinficējošu šķidrumu un nomazgā rokas.
LIC Vakcinācijas kabinetā ir iespējams bez maksas noņemt cilvēkam piesūkušos ērci. Ārpus Vakcinācijas kabineta darbalaika to var izdarīt LIC Uzņemšanas nodaļā.
Latvijā ērču aktivitātes sezona ilgst no marta līdz oktobra beigām.