Viņš norādīja, ka par tālāko ACTA virzību politiķi varēs lemt pēc kvalitatīvas diskusijas rezultātiem ‒ vai nu līgumu virzīt ratifikācijai Saeimā, vai pieņemt speciālu deklarāciju par ACTA piemērošanu Latvijā vai arī kādu citu risinājumu. Līguma ratifikācija ir Saeimas rokās, un teorētiski nevarot izslēgt, ka Latvijā ACTA varētu noraidīt, atzina Dombrovskis.
"Ir skaidrs, ka pašlaik mēs nesteigsimies virzīt šo jautājumu, bet tiešām organizēsim kvalitatīvu diskusiju, lai tās bažas, kas ir sabiedrībā, vai nu noņemtu, vai būtu pilna skaidrība, par ko šajā līgumā ir runa," sacīja premjers un uzsvēra ‒ līdz ar šo līgumu nekādas jaunas saistības un normas Latvijā nestātos spēkā.
Arī Zatlera Reformu partijas (ZRP) vadītājs Valdis Zatlers sacīja, ka saistībā ar ACTA nav nekādas nepieciešamības steigties, jo arī citās Eiropas valstīs to varētu pieņemt ne ātrāk kā pusotra vai divu gadu laikā. Ekspertu uzdevums ir uzsvērt sabiedrībai, ka ACTA jebkurā gadījumā iedzīvotāju brīvību nekādi neierobežotu.
ACTA mērķis ir noteikt starptautiskus standartus intelektuālā īpašuma aizsardzībai, ko 26.janvārī Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars valdības vārdā parakstīja kopā ar vairumu Eiropas Savienības valstu.
Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pagaidām ir apturējis ACTA virzību ratificēšanai Saeimā.
Jau vēstīts, ka pirmdien pie valdības ēkas notika protests pret valdības lēmumu pievienoties līgumam pret pirātismu internetā jeb ACTA.