"Ir jāveic abi pasākumi vienlaikus. Runas par to, ka nav naudas, ir tikai atrunāšanās. Tā ir nevis valdības nevarēšana, bet negribēšana," uzsvēra P.Krīgers.
"Pašreizējās diskusijas, kas orientētas uz viena nodokļa (IIN) izmaiņām, ir bezjēdzīgas. Jāskata visa nodokļu sistēma kopumā. Ja runā tikai par vienu nodokli, tad kam mums tāda Finanšu ministrija vispār vajadzīga, tad pietiktu ar vienu ierēdni. Likt izvēlēties starp neapliekamā minimuma paaugstināšanu un IIN samazināšanu ir tas pats, kas likt izvēlēties starp Finanšu un Ekonomikas ministriju. Tāpēc mums ir vesela ierēdņu armija, lai tā arī domā par visu nodokļu sistēmu kopumā. Bet to valdība nevēlas darīt, jo tā orientējas uz bagātiem cilvēkiem un tai ir bailes paaugstināt nodokļus turīgajiem, lai tikai tie neapvainotos," norādīja P.Krīgers.
LBAS priekšsēdētājs arī uzsvēra, ka pašreizējais Vienotības un Reformu partijas strīds par izmaiņām IIN ir muļķīgs. "Par to vajadzēja strīdēties pirms diviem gadiem, kad likums, kurš noteica IIN samazināšanu, tika pieņemts, nevis šogad. Tagad faktiski Vienotība grib pārkāpt likumu. Un man ir jautājums – kādēļ Vienotība var nepildīt likumu? Citiem cilvēkiem tādu tiesību nav. Mani arī neapmierina daudzi likumi, taču es nevaru tos nepildīt."
P.Krīgers atzina, ka Finanšu ministrijas piedāvāto neapliekamā minimuma diferencēšanu neatbalsta. "Neapliekamais minimums tāpat kā atvieglojumi par apgādājamajiem ir jāpaaugstina vienādi visiem. Jo, piemērojot dažādas likmes, tas tikai sadārdzinās administratīvās izmaksas un vairos ierēdņu armiju. Ja tiks piemērots diferencēts neapliekamais minimums, tad administratīvās izmaksas būs viens miljons latu," klāstīja arodbiedrību līderis.
Jau vēstīts, ka Vienotība un Reformu partija nespēj vienoties par izmaiņām IIN likumā. Premjerministrs un finanšu ministrs Andris Vilks uzskata, ka prioritāri ir jāpaaugstina ar nodokli neapliekamais minimums un tādēļ jāatsakās no IIN likmes mazināšanas, savukārt Reformu partija par prioritāti uzskata tieši IIN likmes samazināšanu.